Celníci na Vysočině zajistili přes 70 kartonů bulharských cigaret

Přidat na Seznam.cz

Vysočina – Nelegálně přepravované cigarety objevili v pondělí 2. října pracovníci mobilního dohledu z Celního úřadu pro Kraj Vysočina, uvedla Celní správa České republiky.

Na dálnici D1 vytipovali ke kontrole dodávkové vozidlo s bulharskou registrační značkou, které následně zastavili na přilehlém parkovišti Pávov na 111. kilometru ve směru na Prahu. Tři občané bulharské příslušnosti cestovali za prací do Německa a na dotaz hlídky, zda převáží nějaké cigarety, nebo alkohol, řidič odpověděl, že každá osoba veze povolené čtyři kartony cigaret pro vlastní spotřebu.

Při kontrole osobních zavazadel bylo nalezeno větší množství cigaret ukrytých pod oděvy a potravinami, další kartony cigaret se nacházely ve schránce pod sedadlem spolujezdce. Celkem se jednalo o 72 kartonů cigaret různých značek opatřených bulharskou tabákovou nálepkou.

K cigaretám se jako vlastník přihlásil řidič vozidla, který nedokázal hlídce předložit žádný doklad prokazující zdanění tabákových výrobků ani přepravní doklady. V takovém případě nahlíží zákon na cigarety jako na neznačené a ty jsou proto celníky zajištěny. Dojde k propadnutí zboží, viník bude muset uhradit vyměřenou spotřební daň ve výši 57 tisíc korun a k tomu mu bude uložena sankce za přestupek proti nakládání s tabákovými výrobky, které nejsou značeny platnou tabákovou nálepkou.

zdroj: Celní správa České republiky