Vrah Jürgen Bartsch: Vyvrcholil jen při pohledu na mrtvoly. Zemřel při dobrovolné kastraci

Přidat na Seznam.cz

Jürgen Bartsch byl původně hodný chlapec, který navíc navštěvoval katolickou školu. Z hodného dítěte ale vyrostl muž, jehož největším přáním bylo stáhnout živého chlapce z kůže. To se mu sice nesplnilo, jiné děti ale zavraždil podobně brutálním způsobem.

Jürgen Bartsch

Jürgen Bartsch se původně narodil jako Karl-Heinz Sadrozinski, a to roku 1946 v Německu. Otce nikdy nepoznal a jeho matka zemřela jen pár měsíců po jeho narození, a tak byl nakonec adoptován manžely Bartschovými. Jeho nový otec byl flegmatik, adoptivní matka byla pro změnu velmi přísná. Ta Jürgena osobně koupala až do dospělosti, přičemž se na něm měla dopustit i sexuálního obtěžování. Navíc trvala na tom, aby Jürgen studoval katolickou školu, kde ho poté sexuálně zneužil kněz. Jürgen byl také často fyzicky trestán. Když školu dokončil, začal Jürgen pracovat v rodinném podniku (řeznictví), píše Murderpedia.

Sexuální fantazie

Jürgen už v 15 letech spáchal první vraždu. Netajil se tím, že je homosexuál, brzy ale začal mít brutální pedofilní fantazie. Snil například o tom, že živého chlapce stáhne z kůže. To se ale nikdy nestalo, což odůvodnil slovy: „Chtěl jsem, aby to byl chlapec s velmi jemnou kůží a řídkými vlasy. Žádného takového jsem ale nikdy nepotkal,“ píše Encyklopedie vrahů. To mu ale nebránilo v tom, vraždit jiné děti jiným způsobem.

Vraždy

Jürgen pravděpodobně oslovil přes 100 chlapců, naštěstí se ale většina z nich rozhodla od Jürgena utéct dřív, než stačil zaútočit. K nalákání svých obětí používat taxi, které platil z kradených peněz rodičů. Děti poté lákal do vozidla pod příslibem peněz, vydával se také za detektiva, který potřebuje jejich pomoc. Jürgen si úmyslně vybíral opuštěné děti (chlapce), které nikdo nebude postrádat. Ty poté zavezl do protileteckého krytu, kde je zavraždil, píše web Benecke.

V krytu chlapce přinutil, aby se svlékli. Poté sám masturboval během toho, co je sexuálně zneužíval. Nebyl ale schopen vyvrcholit, a tak vzteky dítě ubil, nebo uškrtil. Jejich těla poté rozřezal na kusy, některým obětem vypíchl oči, nebo z jejich hýždí a stehen odřezal kusy masa. Právě při tomto aktu byl pak schopen vyvrcholení, což později okomentoval: „Vždy se jednalo o velmi silný orgasmus. Myslel jsem, že snad nikdy neskončí.“ Části těl pak zakopal. Celkem takto zavraždil 4 chlapce ve věku 8-13 let.

Poslední oběť byla osudová chyba

Roku 1966 se Jürgen, kterému v té době bylo 20, pokusil o další vraždu, tentokrát 15 letého chlapce. Ten byl ale podstatně silnější než předešlé oběti, a tak Jürgenovi trvalo podstatně déle chlapce přemohl a spoutal. Když se mu to konečně povedlo, byl už večer, a Jürgen dostal strach, že mu adoptivní matka vynadá, pokud přijde pozdě domů. Rozhodl se tedy chlapce na noc opustit s tím, že se ráno vrátí. Chlapec ho ale přesvědčil, aby mu Jürgen nechal v krytu dvě zapálené svíčky, aby se nebál tmy. Jürgen souhlasil, a poté co odešel, chlapec přepálil provazy a utekl, píše Encyklopedie vrahů.

Soud a trest

Rodiče 15letého chlapce vše samozřejmě nahlásili policii, a tak byl Jürgen o pár dní později zatčen. Dobrovolně se přiznal k vraždám i únosům, a dodal také, že byl do svých obětí zamilován. O rok později byl odsouzen k celkem 5 doživotním trestům za 4 vraždy, pokus o vraždu a 5 únosů. Došlo ale na odvolání, a po přezkoumání jeho duševního zdraví byl odsouzen k 10 letům odnětí svobody v psychiatrické léčebně, píše Murderpedia.

Smrt nehodou

Jürgen byl v psychiatrické léčebně až vzorovým pacientem, který se navíc vždy snažil zjistit, proč se z něj stal vrah. Aby své sadistické pedofilní fantazie potlačil, rozhodl se pro dobrovolnou kastraci, což mu nakonec bylo dovoleno, a zákrok proběhl roku 1976. Kvůli chybě anesteziologa, který použil příliš anestetika, se však nikdy neprobudil z narkózy, píše Encyklopedie vrahů. Jürgen zemřel ve věku 29 let.

zdroj: Benecke, Murderpedia, Encyklopedie vrahů