Vrah Alfredo Galán Sotillo: Před vraždou oběť slušně pozdravil a poprosil. Na těle pak nechal hrací kartu

Přidat na Seznam.cz

Alfredo Galán Sotillo byl španělský vrah, jehož zločiny jsou opravdu bizarní. Než začal vraždit, svou oběť vždy slušně pozdravil a požádal. Poté, co nevinného člověka zabil, nechal na místě činu hrací kartu. Proč to dělal, a proč se ke svým obětem choval slušně?

Alfredo Galán Sotillo

Alfredo Galán Sotillo se narodil roku 1978 ve Španělsku. Jako chlapec to byl tichý a nijak vyjímečný student, který poté v dospělosti, roku 1998, narukoval do armády. Tam vydržel až do roku 2003, a během této doby se zúčastnil například humanitárních misí v Bosně, odkud si také přivezl malý suvenýr – pistoli Tokarev TT-33, píše Encyklopedie vrahů. Když z armády odešel, byla mu byla diagnostikována neuróza a úzkostné stavy, kromě toho začal pít ve velkém množství alkohol.

Vraždy

Ve stejném roce, kdy Sotillo odešel z armády, začal také vraždit. První obětí byl osmnáctiletý mladík, na kterého Sotillo náhodou narazil na autobusové zastávce. Sotillo ho donutil pokleknout, a následně mu hlavu prostřelil stejnou zbraní, kterou si odvezl z Bosny. O měsíc později potkal stejný osud osmadvacetiletého muže. Obě oběti byly na místě mrtvé, na jejich tělech byla nalezena hrací karta, píše Murderpedia.

Přeživší pár

Nedlouho po poslední vraždě si Sotillo vyhlédl náhodný pár. Jednalo se o 27 let starého muže s přítelkyní. Sotillo muže střelil do hlavy, a když se chystal zabít i dívku, zbraň se zasekla. Sotillo tedy jen vyhodil hrací kartu, a z místa utekl. Jako zázrakem ale muž i dívka přežili. Takové štěstí ale jiní neměli, protože v následujících dnech Sotillo zabil další 4 oběti, píše Expatica.

Dopadení

O čtyři měsíce od poslední vraždy, tedy v červenci roku 2003, se Sotillo sám policistům vzdal, a ochotně s nimi spolupracoval. Samozřejmě policii zajímalo, proč na tělech nechával hrací karty, což Sotillo odůvodnil slovy: „Nemělo to žádný hlubší význam. Jen se mi líbilo, jak z toho dělali humbuk v novinách,“ píše Encyklopedie vrahů. Kromě toho se také přiznal, že byl ke každé oběti slušný, protože slušné chování je základ. Před vraždou měl vždy říct: „Dobrý den, mohl byste si prosím kleknout?“

Soud a trest

Během soudu Sotillo otočil, odvolal své doznání, a změnil výpověď. To mu ale nepomohlo, a nakonec byl roku 2005 uznán vinným ze 6 vražd a 2 pokusů o vraždu, a byl odsouzen k trestu odnětí svobody na 142 let.

zdroj: Encyklopedie vrahů, Expatica, Murderpedia