Umělkyně maluje obrazy menstruační krví. Svou krev také pije a používá ji jako pleťovou masku

Přidat na Seznam.cz

Jasmine Alicia Carter je umělkyně, která vytváří „menstruační obrazy“ pomocí své vlastní menstruační krve, aby pomohla ženám přijmout jejich menstruační cyklus a milovat své tělo. Opravdu je tohle umění? Tím to ale nekončí, svou krev také pije, a používá ji jako pleťovou masku.

Jedinečný pigment, který obrazu dodá život

„Krev je organická a jako všechny organické věci dává pocit živosti, který běžná barva nemůže poskytnout,“ říká Jasmine. „Je to přenesení části mě, mé DNA, na papír. Z uměleckého hlediska je to určitě velmi jedinečná forma vyjádření. Skutečný přínos je spíše mentální, fyzický, emocionální a duchovní. Poprvé to začalo, když jsem se podívala na svou krev a dotkla se jí, když jsem se na ni poprvé dívala nevinnýma dětskýma očima, vzpomínám si, že jsem cítila tolik lásky, tolik intimního tepla a krásy, jako nikdy předtím,“ píše web News24.

Jasmine, která pochází ze španělské Barcelony, se od vytvoření děl v roce 2014 dostalo značné podpory na sociálních sítích. Její matka na to ale zprvu měla opačný názor. Nakonec si ale obraz malovaný dceřinou menstruační krví pověsila do kuchyně. „Moje matka reagovala opravdu impulzivně, ale po pár dnech byla okouzlená a má v kuchyni pověšený můj originální obraz. Tehdy jsem pocítila, že mám něco důležitého, o co se chci podělit se světem, a to je mnohem větší než to, co si o mně lidé myslí,“ přiznala umělkyně.

Obrazy mají své poslání

Vím, že jsem tu byla postavena proto, abych přiměla lidi, a hlavně ženy, zpochybnit vše, co považovali za pravdivé, a v hlubších vrstvách si uvědomit, že jsme božské a že jsme stvořeny k tomu, abychom žily s tímto vnitřním vědomím a měly hluboký smysluplný život,“ řekla umělkyně pro web Superfeast. Ačkoliv umělkyně používá zvláštní prostředky, zdá se, že její díla mají opravdu hluboký význam.

Menstruační krev je pro umělkyni zázračný lék

Kromě obrazů využívá umělkyně svou menstruační krev i k jiným věcem. Alicia Carter například tvrdí, že používání čerstvou menstruační krev jako pleťové masky, píše deník Daily Mail. Svou krev také pije, a tvrdí, že její konzumace zlepšuje její zdraví a pohodu. Kdo ví, možná je menstruační krev opravdu zázračným lékem.

zdroj: News24, Superfeast, Dailymail