Ramírez Maestre: Vrah desítek lidí neprolil ani kapku krve. Jeho oběti umírali v utrpení i celý den

Přidat na Seznam.cz

Ramírez Maestre mezi ostatními vrahy vyniká. Ačkoliv miloval utrpení druhých, jeho způsob vraždění byl vyjimečný a ojedinělý, neprolil totiž ani kapičku krve, přesto má na svědomí minimálně třicet obětí, které před smrtí trpěly.

Ramírez Maestre

Celým jménem Luis Gregorio Ramírez Maestre se narodil roku 1980 v Kolumbii. O jeho dětství toho není příliš známo, mnohem zajímavější je ale jeho dospělý život. Jeho kariéra vraha začala v roce 2007, kdy Ramírazovi bylo 27 let.

Taxikáři na motorkách

V roce 2007 si Ramírez začal všímat taxikářů, kteří své zákazníky vozili na motorkách. Právě ti se stali jeho cílem, konkrétně muži menší než 170 cm, hubení a ve věku 19 až 30 let. Taxikáři totiž museli svého zákazníka odvést na určené místo, a samozřejmě s ním byli sami. To Ramírez věděl, a tak si vždy předem vybral odlehlé, zalesněné místo, kam se nechal odvést. Tak ale skončila i cesta taxikářů.

Několikahodinové mučení

Ramírez si užíval utrpení druhých, oproti jiným vrahům ale neprolil ani kapku krve. Během vraždění totiž nepoužil žádnou zbraň, oběť se nesnažil podříznout, a dokonce je zpravidla ani nezmlátil. Jak tedy vraždil?

Jakmile se Ramírez a taxikář blížili k místu, které si Ramírez předem vybral, využil toho, že sedí za taxikářem. Zezadu taxikáře přiškrtil, ovšem ne tak, aby mu skutečně ublížil, nebo ho zabil. Cílem bylo „pouze“ to, aby taxikář omdlel.

Když byl taxikář v bezvědomí, přivázal ho Ramírez ke stromům tak, že muž visel za končetiny ve vzduchu. Poté jen Ramírez čekal, až se jeho oběť probudí. Následně nebohému taxikáři omotal kolem krku lano, a jelikož muž visel ve vzduchu, jeho vlastní váha ho táhla dolů. Tak se jeho oběti oběsily samy, přičemž umírání mohlo trvat i celý den. Na celý akt se Ramírez v klidu díval.

Osudová chyba

Ramírez vždy své oběti okradl, a jejich věci se snažil prodat. Jako trofeje si nechával jejich osobní doklady, což se mu později vymstilo. Největší chybou byl ale drahý telefon jedné z obětí, který si Ramírez nechal, a neprodal ho. Protože policie měla jisté podezření, rozhodla se telefon vystopovat, a signál je dovedl přímo k Ramírezovi. Smutné je, že Ramírez policii ještě dlouho unikal, vždy za sebou ale zanechal další mrtvá těla.

Dopadení

Koncem roku 2012 Ramírezovvo řádění skončilo, a policie ho konečně dopadla. U vraha policisté našli například třicet dokladů obětí, a samozřejmě i telefon, podle kterého vraha našli. Ramírez se přiznal pouze k jedné vraždě, a velmi dlouho se ohrazoval proti tomu, že by byl sériovým vrahem. Když se ho ale později vyšetřovatel zeptal, zda s své oběti pamatuje, prohlásil: „Kdo si má ty ksichty pamatovat?“

Soud a trest

Pod tíhou důkazů se Ramírez přiznal k tomu, že zavraždil 23 lidí, ačkoliv policie si byla jistá tím, že jich bylo minimálně 30, a odhadovali, že výsledné číslo by mohlo být i 60. Nakonec byl odsouzen k 57 letům ve vězení, následně se mu trest snížil na 34 let, a protože podle zákona má vězeň možnost být propuštěn po odpykání 3/5 trestu, je možné, že se v roce 2032 dostane na svobodu.

zdroj: encyklopedievrahu, expressdigest, wikiwand