Daniel Camargo Barbosa: Vraždil jen mladé dívky, aby měl jistotu, že jsou panny. Líbilo se mu jak křičely

Přidat na Seznam.cz

Daniel Camargo Barbosa byl sériový vrah, jehož jedinou prioritou bylo to, aby jeho partnerka byla panna. Tak se ale nestalo, a tak se rozhodl hledat panny jinde. Co způsobilo jeho násilné sklony, a co vlastně tento vrah udělal? Přečtěte si jeho příběh.

Daniel Camargo Barbosa

Daniel Camargo Barbosa se narodil roku 1930 v Kolumbii. Jeho matka brzy zemřela, a tak se o něj staral otec a jeho nová manželka. Malý Daniel byl ale často trestán, a to například tak, že byl nucen chodit do školy v ženských šatech. V dospělosti se pak Daniel Barbosa oženil a měl dvě děti. Láska ale vyprchala a o několik let později se zamiloval do ženy jménem Esperanza. Tu sice miloval, ale zároveň ho zklamala.

Daniel a Esperanza

Daniel byl velmi zklamaný, když zjistil, že jeho vyvolená Esperanza už není panna. Rozhodl se s ní ale zůstat, ovšem pod jednou podmínkou, kterou Esperanza ráda splnila. Měla mu totiž do bytu vodit jiné ženy, mladé dívky. U nich měl totiž Barbosa jistotu, že jsou stále panny. Tyto dívky Esperanza omámila, a Daniel je poté znásilnil. Celkem tak napadli pět dívek, ale jen ta poslední se odhodlala jít na policii. Barbosa byl poté na 8 let za mřížemi.

První vražda

Roku 1974 spáchar Barbosa svou první vraždu. Šlo o devítiletou dívku, kterou unesl a znásilnil, a nakonec také zavraždil. Na místě činu si ale zapomněl své věci, a tak se tam vrátil. Díky tomu byl samozřejmě dopaden, a tak se znovu vrátil do vězení, tentokrát na 25 let.

Život na svobodě

Roku 1984 se Danielovi podařilo z vězení utéct, a to na primitivním člunu. Úřady ho ale prohlásily za mrtvého, protože věřily tomu, že na moři nemohl přežít. Tak tomu ale nebylo a Barbosa se dostal až do Ekvádoru, konkrétně do Quita. Odtud pak cestoval do Guayaquil, kde pokračoval ve vraždění.

Oběti

Barbosa vždy nalákal mladé slečny, povětšinou děti, na bonbony. Začalo tak mizet velké množství dětí, přičemž většina z nich nebyla nikdy nalezena. Tyto dívky Barbosa vylákal do lesa, kde je znásilnil, a uškrtil, nebo ubodal. V několika případech, kdy se děvče bránilo, je rozsekal mačetou. Oběti nakonec okradl, a jejich oblečení prodával.

Poslední obětí byla dvanáctiletá dívka. Když policie našla její tělo, svírala obal od bonbonu, na kterém byly nalezeny otisky nejen dívky, ale i Daniela. Toho pak policisté zadrželi s aktovkou, ve které měl zakrvácené oblečení svých obětí.

Dopadení, soud a trest

Barbosa byl zatčen, policii se ale představil pod falešným jménem. Později byl ale přeživšími dívkami identifikován, a tak se přiznal nejen k vraždě dvanáctileté dívky, ale k dalším 71 vraždám, údajně mohl ale zabít až 150 dívek. Údajně vraždil proto, že chtěl potrestat ženskou nevěru. Když se ho vyšetřovatelé ptali, proč si vybíral tak mladé dívky, měl odpovědět: „Tak jsem měl jistotu, že je to ještě panna. A ty při znásilnění nejvíc křičí. To se mi líbilo.“

Nakonec byl Barposa odsouzen k 16 letům ve vězení, což byl nejvyšší možný trest ve státě. Ve vězení se pak stal protestantem, a konvertoval ke katolické víře.

Roku 1994 byl Daniel Barbosa ve vězení zavražděn, a to spoluvězněm, který byl bratrancem jedné z jeho obětí.

zdroj: encyklopedievrahu, murderpedia, wikiwand