Bohumil Vacík: Původně policista z České republiky byl ve skutečnosti vrah. Možná dnes běhá na svobodě

Přidat na Seznam.cz

Bohumil Vacík je jedním z vrahů České republiky. Původně byl „strážcem zákona“, nakonec se z něj ale vyklubal vrah. Aby toho nebylo málo, je velmi pravděpodobné, že je dnes na svobodě, místo toho, aby si odpykával trest ve vězení.

Bohumil Vacík

Bohumil Vacík se narodil roku 1952. Jak píše Encyklopedie vrahů, vyučil se jako opravář zemědělských strojů, ale roku 1973 začal pracovat u policie. Jeho kariéra „strážce zákona“ ale nevydržela příliš dlouho, už po roce byl totiž vážně zraněn. To vedlo k tomu, že roku 1979 od policie odešel, a začal se živit jako zámečník.

Hypochondr

Vacík byl často popisován jako hypochondr. Ať už jím byl nebo ne, roku 1990 se stal částečným invalidním důchodcem, a tak si přivydělával jako podnikatel. Působit sice mohl jako bohatý a spokojený člověk, byl ale až po krk v dluzích. To vedlo k tomu, že podle některých zdrojů požádal roku 1994 o půjčku u svého známého, obchodníka jménem Tien Minn Too.

Půjčku Vacík nikdy nesplatil

Ještě téhož roku navštívil Vacík dalšího známého, kterým měl být vrátný Jan Hejduk. Podle některých zdrojů od něj Vacík získal jeho služební zbraň, se kterou vrátného okamžitě zastřelil. O pár týdnů později Vacík použil stejnou zbraň, když přepadl čerpací stanici, kde zastřelil pokladní.

Teprve poté se Vacík rozhodl, že vyrovná své dluhy. Ve stejný den, kdy přepadl čerpací stanici, se vydal i za svým známým, který na něj už několik dní naléhal. Když mu Vacík řekl, že mu přišel vrátit peníze, Tien Minn Too ho ochotně pustil do svého domu.

Vyvraždil celou rodinu

Jakmile byl Vacík a Tien Minn Too uvnitř domu, Vacík neváhal, a svého známého zastřelil, píše Kriminalistika. Jen chvíli poté se ale objevila jeho malá dcera (6), u které Vacík také neváhal, a okamžitě ji zastřelil. Když už se ale chystal odejít, objevila se ve dveřích Tienova žena, která byla v 9. měsíci těhotenství. Vacík na nic nečekal a zblízka ji střelil do hlavy. Když byla celá rodina po smrti, odešel.

Dopadení

Balistické zkoušky odhalily, že všechny oběti, včetně pokladní z benzínky a vrátného, zemřely rukou stejného pachatele, který při každém útoku použil stejnou zbraň. Následně se ukázalo, že Vacík měl k Tienově rodině velmi blízko, což vedlo k tomu, že byl Vacík roku 1996 zatčen.

Soud a trest

Vacík se dobrovolně přiznal ke všem vraždám, ačkoliv nakonec nebyl obviněn z vraždy pokladní. Ještě téhož roku byl odsouzen na doživotí, píše Encyklopedie vrahů. Zajímavé ale je, že roku 2017 se novinář Josef Klíma zajímal o to, zda je Vacík stále ve vězení. Odpovědí mu bylo: „To Vám nemůžeme sdělit, s ohledem na zákon o ochraně osobních údajů.“ Všechny dopisy, které Klíma do věznic poslal, aby kontaktoval Vacíka, se ale vrátily s tím, že vězeň ve věznici není. Je tedy možné, že Vacík se dostal na svobobu, aniž by si toho veřejnost všimla.

zdroj: Brnenskadrbna, Encyklopedie vrahů, Kriminalistika