Po ukončení fotbalového utkání házel po ostatních plastové židle

Přidat na Seznam.cz

Plzeň – Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví 42letému muži. Podezřelý muž se dne 22. května 2024 účastnil jako divák fotbalového utkání MOL Cupu mezi týmy FC Viktorie Plzeň a AC Sparta Praha, jenž se odehrávalo na stadionu v Plzni ve Štruncových sadech, uvedla Policie České republiky.

Bezprostředně po ukončení zápasu vnikli postupně na hřiště fanoušci obou týmů, kteří se mezi sebou začali vzájemně napadat. Jelikož pořadatelská služba nebyla schopna této situaci zabránit, a následně zajistit na hrací ploše veřejný pořádek, bylo rozhodnuto o nasazení policejních sil. Za velmi krátký časový úsek se policistům podařilo, aby fanoušci byli opět na tribunách a nenapadali se na hrací ploše, čímž se situace na stadionu uklidnila. Kromě potyček ovšem fanoušci na hřiště vhazovali nejrůznější předměty. Jedním z těchto předmětů byly také plastové židle.

Podle dosud zjištěných skutečností kopl podezřelý muž několikrát do plastové židle, která následně dopadla do zázemí pro komentátory utkání a zranila komentátora jedné z českých televizních stanic. Další podezřelým odkopnutá židle dopadla na hrací plochu. Zranění naštěstí nebyla vážná. Vzhledem k tomu, že muž byl již v minulosti za stejný trestný čin pravomocně odsouzen, hrozí mu nyní v případě prokázání viny až tři roky odnětí svobody.

zdroj: Policie České republiky