Německé město se přejmenuje po Taylor Swift

Přidat na Seznam.cz

Německo – Fanoušci Taylor Swift se chystají ovládnout německé město dříve známé jako Gelsenkirchen, kde má americká superhvězda Taylor Swift koncem tohoto měsíce odehrát tři koncerty Eras Tour. Na počest zpěvačky se město přejmenovalo, alespoň dočasně, na „Swiftkirchen“, aby přivítalo desetitisíce fanoušků, kteří mají 17., 18. a 19. července přijet na její koncerty.

Žlutou městskou ceduli s novým názvem, což v překladu znamená zhruba „Swiftin kostel“, odhalila v úterý fanynka, která název navrhla starostovi města a před několika týdny založila petici. Starostka Karin Welgeová v dopise, kterým návrh přijala, poděkovala teenagerce za „skvělý nápad“, uvádí deník ABCnews.

Nápis Swiftie byl ozdoben růžovým portrétem popové ikony a nachází se v centru města. Několik dalších cedulí „na velmi frekventovaných místech v Gelsenkirchenu“ bude umístěno v následujících dnech.

Gelsenkirchen, jedno z nejchudších měst v Německu, je bývalé hornické město, které se nikdy nevzpamatovalo z úpadku svého hlavního průmyslového odvětví. Město v Porúří je známé svým fotbalovým týmem a obrovským stadionem, který příležitostně přitahuje mezinárodní umělce, jako je například Swift.

Americká zpěvačka také dostane svůj vlastní kámen na Gelsenkirchenském chodníku slávy, vedle místních osobností, jako je fotbalový trenér Rudi Assauer nebo spisovatelka Ilse Kibgisová, a během jejích koncertů se ve městě budou konat večírky pod širým nebem s karaoke.

Koncerty Swift v Gelsenkirchenu jsou vyprodané a uskuteční se ve Veltins-Areně na stadionu Schalke, která pojme až 70 000 Swifties. Další koncerty Eras Tour jsou naplánovány v Hamburku a Mnichově, uvádí portál Rollingstone.

zdroj: abcnews, rollingstone