Ženu uvěznil v bytě. Ta vylezla na střechu. Pád nepřežila

Přidat na Seznam.cz

Plzeň – Po předchozí slovní rozepři chtěl muž ženě zabránit v odchodu a zamkl dveře bytu. Ona vylezla střešním oknem na střechu a z osmimetrové výšky spadla na zem. Utrpěla zranění, kterým podlehla, uvedla Policie České republiky.

Plzeňští kriminalisté zahájili trestní stíhání devětatřicetiletého muže, kterého obvinili ze zločinu omezování osobní svobody. Toho se dopustil v říjnu loňského roku, kdy okolo třetí hodiny ráno v podkrovním bytě v Plzni po předchozí slovní rozepři se sedmadvacetiletou ženou zamkl vstupní dveře do bytu s úmyslem ženě zabránit v odchodu, ačkoliv mu dala jasně najevo, že chce z bytu odejít.

Klíče schoval a bránil její svobodné vůli odejít. Přitom docházelo ke vzájemnému fyzickému napadání. Žena si pak několikrát stoupla na pohovku, otevřela střešní okno a chtěla jím vylézt ven na střechu bytového domu.

V jednom případě ji chytil v polovině těla a stáhl zpět do interiéru, ve druhém se mu to již nepovedlo, když chytil ženu za kotník, ale poškozená se mu vysmekla a vylezla na střechu. Došlo však k pádu ženy ze sedlové střechy z osmimetrové výšky na zem vnitrobloku. Žena zraněním v nemocnici podlehla.

Obviněný je stíhaný na svobodě, za to, že svým jednáním způsobil smrt, mu hrozí trest odnětí svobody na tři roky až deset let.

zdroj: Policie České republiky