Z obavy o napadení svého účtu převedl muž podvodníkovi téměř sto padesát tisíc

Přidat na Seznam.cz

Uherské Hradiště – Kriminalisté šetří sofistikovaný podvod spáchaný na muži z Uherskohradišťska, který byl přemluven údajným pracovníkem banky k převodu peněz z důvodu smyšleného napadení jeho účtu, uvedla Policie České republiky.

Jednačtyřicetiletý muž byl v půli tohoto měsíce telefonicky kontaktován osobou, která se mu představila jako senior konzultant bankovní společnosti. Domnělý konzultant ho upozornil na údajnou podezřelou platbu ve výši osm tisíc korun, kterou měl uskutečnit tentýž den.

Mělo se jednat o platbu na účet rizikového klienta jejich banky, kterého monitorují. Dále mu sdělil, že předá uvedené informace jeho bance a tato ho bude v nejbližší době kontaktovat. Po několika minutách se ozval údajný pracovník jeho banky.

Ten ho upozornil na to, že pravděpodobně došlo k napadení jeho účtu a z toho důvodu doporučují jeho účet uzamknout. V následujícím postupu byl naveden k převodu svých úspor z běžného účtu na jiný „pojištěný“ účet.  Provedl tedy tři okamžité platby dle sdělených instrukcí. Po následné fyzické návštěvě své banky zjistil, že se stal obětí podvodu a přišel celkově o bezmála sto padesát tisíc korun.  

Pachateli tak v případě jeho dopadení hrozí za trestný čin podvod až pět let za mřížemi nebo peněžitý trest.

zdroj: Policie České republiky