Rumunská dodávka byla plná ilegálních migrantů. Řidič převážel i deset dětí

Přidat na Seznam.cz

Praha – Dvacet nelegálních migrantů odhalili koncem května pražští celníci v rumunské dodávce na dálnici D1. Při běžné kontrole na dálnici D1 si hlídka pražských celníků vytipovala ke kontrole dodávkové vozidlo rumunského značení, uvedla Celní správa České republiky.

Celníci se rozhodli zastavit vozidlo na čerpací stanici na 4. km ve směru na Prahu, avšak při odbočování na čerpací stanici se vozidlo na poslední chvíli napojilo zpět na dálnici a pokračovalo nezměněnou rychlostí dále do Prahy. Celníkům se podařilo vozidlo zastavit až na konci dálnice.

Po zastavení vozidla celníci na základě předloženého pasu zjistili, že řidič je cizí státní příslušnosti. Skrz čelní sklo si všimli, že se v zadní části vozidla nachází větší množství dalších osob zahraničního původu.

Po otevření bočních dveří vozidla objevili dvacet osob sedících převážně na podlaze. Jednalo se celkem o šest mužů, čtyři ženy a deset dětí. Tyto osoby nebyly schopné předložit žádný doklad totožnosti. S podezřením na nelegální překročení státní hranice byly zadržené osoby předány Policii České republiky k dalšímu řízení.

Během uplynulého týdne odhalili migranty rovněž celníci ze Zlína, Vysočiny a Olomouce.

zdroj: Celní správa České republiky