Podvodníci lákají na akcie ČEZU. Senior (84) přišel o bezmála 300 tisíc korun

Přidat na Seznam.cz

Rychnov nad Kněžnou – Další obětí podvodníka se stal 84letý muž z Rychnovska, který měl být kontaktován neznámou pachatelkou, která ho zřejmě svým obratným umem přiměla, aby investoval do nákupů akcií společnosti ČEZ. Poškozený tak uhradil částku 4 500 Kč, která měla být určena na nákup akcií, uvedla Policie České republiky.

Následující den byl znovu kontaktován, tentokrát neznámým pachatelem, který ho měl přimět k dalším investicím a nainstalování aplikace Anydesk do svého PC. Muž postupoval podle jeho pokynů a podvodník tak získal velmi rychle přístup k jeho účtu. Ve 14ti platbách nakonec přišel o bezmála 300 tisíc korun, kdy část peněz byla získána neznámým pachatelem uzavřením smlouvy o úvěru s přečerpáním účtu.

Případ policie šetří pro trestné činy podvod, neoprávněný přístup k počítačovému systému a neoprávněný zásah do počítačového systému nebo nosiče informací a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což hrozí v případě dopadení a prokázání viny až osmiletý pobyt za mřížemi.

zdroj: Policie České republiky