Muž na lince 158 vyhrožoval výbuchem auta

Přidat na Seznam.cz

Hradec Králové – Policie krátce před polednem na lince 158 přijala telefonát, v kterém muž vyhrožoval, že kvůli své diskriminaci nechá vybuchnout auto, které stojí v Hradci Králové před obchodním centrem OC Futurum, uvedla Policie České republiky.

Okamžitě se rozjela záchranně bezpečnostní operace, při které byl volající muž zadržen a uvedené vozidlo nalezeno. S ohledem na oznámení možného nástražného výbušného zařízení umístěného v předmětném vozidle, policisté provedli široké uzavření místa nálezu vozidla a vykázali přítomné osoby.

Na místo byl přivolán pyrotechnik, který společně se psem vozidlo prohledal. Naštěstí žádný nástražný systém nenalezl. Do centra byl z ulice Brněnská vozidlům znemožněn příjezd, který byl obnoven krátce před 16. hodinou.

Zadržený 40letý muž pocházející z Hradce Králové byl podroben dechové zkoušce s výsledkem přesahující 2 promile a převezen na policejní služebnu, kde byl umístěn do cely. Po vystřízlivění byl obviněn z trestného činu šíření poplašné zprávy.

Jelikož úmyslně způsobil nebezpečí vážného znepokojení části obyvatelstva tím, že rozšířil poplašnou zprávu, která je nepravdivá, a bezdůvodnou záchrannou práci IZS, hrozí mu trest odnětí svobody na 6 měsíců až 3 roky.

zdroj: Policie České republiky