Hledaný muž zaútočil na policisty slzným plynem

Přidat na Seznam.cz

Plzeň – Kriminalisté dopadli hledaného muže, na kterého byl vydán státní zástupkyní souhlas se zadržením. Hledaný muž se choval agresivně a na policisty zaútočil, uvedla Policie České republiky.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání 31letého muže, kterého obvinil ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody, nebezpečné vyhrožování, ublížení na zdraví a násilí proti úřední osobě. 

Obviněný muž se 13. února letošního roku kolem desáté hodiny dopoledne dobýval do bytu svého známého v Sukově ulici v Plzni. Po chvíli se mu podařilo nezjištěným způsobem dveře do bytové jednotky vyrazit. Obviněný muž se choval agresivně a svému známému vulgárně nadával. Poté vytáhl airsoftovou pistoli a několikrát z ní vystřelil. Přitom druhému muži vyhrožoval zabitím a zbraní ho opakovaně udeřil do hlavy. Pachatel z bytu následně odešel. Státní zástupkyně vydala na agresora souhlas se zadržením a policisté po něm vyhlásili celostátní pátrání. 

Vypátrat prověřovaného muže se plzeňským kriminalistům podařilo poslední únorový den na vlakové zastávce Plzeň – Jižní předměstí. Muž s policisty vůbec nespolupracoval. Místo toho, aby předložil svůj občanský průkaz, vytáhl z kapsy slzotvorný prostředek a použil ho proti policistům. Následně se dal na útěk. Policisté začali agresora okamžitě pronásledovat a za použití donucovacích prostředků ho zadrželi. 

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. 

zdroj: Policie České republiky