Frýdek-Místek: Na prodavačku v trafice vytáhl mladík (18) nůž

Přidat na Seznam.cz

Frýdek-Místek – V prvním dubnovém týdnu došlo v jedné z prodejen trafiky ve Frýdku-Místku k loupežnému přepadení. To má mít na svědomí teprve 18letý mladík, který již má za sebou určitou trestní minulost, uvedla Policie České republiky.

Dnes již obviněný mladík měl nejprve přijít do trafiky a „obhlédnout si terén“, kdy se měl jen rozhlížet a poté odejít. Po pár minutách, jak se ujistil, že je zde jen obsluha, se do trafiky vrátil. Tentokrát již měl s nožem v ruce a pod pohrůžkou násilí požadovat po prodavačce vydání peněz. Do prodejny však přišel zákazník, kterého prodavačka hned požádala o pomoc. Mladík měl svého jednání zanechat, muž ho pohotově zadržel a v trafice pak vyčkali až do příjezdu policejní hlídky.

Frýdecko-místečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání a dotyčného obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Mladík s kriminalisty zpočátku spolupracoval a k jednání se doznal s tím, že se chce dostat do vězení. Následně však svou vinu začal popírat.

Kriminalisté podali podnět státnímu zástupci k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl následně soudcem akceptován. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

zdroj: Policie České republiky