Cizinec převážel 61 200 kusů nezdaněných cigaret. Dle jeho slov je našel

Přidat na Seznam.cz

Praha – Středočeští celníci zajistili 61 200 kusů nezdaněných cigaret. Stalo se tak při běžné kontrole vozidel na 6. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Únik na spotřební dani je přibližně 220 000 Kč, uvedla Celní správa České republiky.

Hlídka středočeských celníků vytipovala ke kontrole vozidlo Lexus ukrajinské značky. Ve vozidle se nacházel muž (ročník 1991) ukrajinské národnosti. Na dotaz celníků, zda veze alkohol, cigarety, či jiné zboží podléhající zákazům či omezení řidič odpověděl, že nic takového nepřeváží.

Celníci se rozhodli pro důkladnou kontrolu, při které se nejprve zaměřili na zavazadlový prostor. Hned po otevření kufru vozidla hlídku zaujaly tři černé igelitové pytle, ve kterých se nacházely kartony cigaret značky Rothmans a Marlboro označené ukrajinskou tabákovou nálepkou. Při pokračující kontrole vnitřních prostor vozidla hlídka celníků našla na zadní sedačce a za sedadlem řidiče i spolujezdce tři černé igelitové pytle, ve kterých se nacházely další cigarety, tentokrát značky L&M, které byly také označeny ukrajinským kolkem. 

Řidič na otázky celníků hlídce sdělil, že jede z Brna do Prahy a k cigaretám nemá žádné doklady, protože je prý nalezl. 

Středočeští celníci vyčíslili předpokládaný únik na částku dosahující 220 tisíc korun. Doměřenou spotřební daň bude muset muž zaplatit. Zboží bylo zajištěno a později bude zlikvidováno. S podezřením na spáchání trestného činu byl případ předán sekci Pátrání na Generální ředitelství cel. O případném trestu rozhodne soud.

Mimo jiné lustrací vozidla bylo zjištěno, že kontrolovaná osoba užila zpoplatněnou komunikaci bez úhrady časového poplatku, za což jí byla uložena bloková pokuta ve výši 5 000 Kč.  

zdroj: Celní správa České republiky