Celkem 21x zbytečně volala na linku tísňového volání. Hrozí jí pokuta až do výše 200 tisíc korun

Přidat na Seznam.cz

Zlín – O tom, kdy a jak používat linky tísňového volání jednotlivých složek integrovaného záchranného systému, se učí už děti na základních školách. Jak je vidět, ne každému dospělému člověku utkví základní pravidla v paměti.

V minulém týdnu v jediném dnu volala jednačtyřicetiletá žena z Otrokovic celkem 15 x na linku tísňového volání policie a 6 x na linku tísňového volání zdravotnické záchranné služby s různými nesmyslnými informacemi, uvedla Policie České republiky.

Například potřebovala policistům sdělit, kolik peněz ji stál pohřeb nebo ji zajímalo, zda mají policisté rádi bílé maso. Po upozornění operačního důstojníka, že se v těchto případech nejedná o tísňové volání, se většinou žena stala agresivní a útočila na policisty různými vulgarismy. Po několikátém bezdůvodném volání vyslal operační důstojník do jejího místa bydliště hlídku policistů z Otrokovic.

Žena policistům sdělila, že vaří polévku a že má zlomené všechny končetiny. Na první pohled zraněná nebyla, nicméně policisté tušili, že je v patnáct hodin odpoledne silně pod vlivem alkoholu. Nemýlili se. Dechová zkouška u ní ukázala hodnotu 2,46 promile alkoholu.

Aby policisté zamezili neustálému blokování tísňových linek, ženu zajistili a po prohlídce lékařem převezli do protialkoholní záchytné stanice. Za přestupek na úseku zákona o elektronických komunikacích jí ve správním řízení hrozí pokuta až do výše 200 tisíc korun.

zdroj: Policie České republiky