Bílý kratom a jeho vlastnosti

Přidat na Seznam.cz

Obrovská rozmanitost kmenů kratomu je jednou z jeho nejlepších vlastností. Kratom se odlišuje barvami, přičemž každá se vyznačuje různými účinky. V ranném stádiu mají listy bílé žilky, dospělé rostliny už mají žilky červené. Barevné rozdíly jsou způsobeny nejen důsledkem zralosti, ale i geografickými podmínkami.

Bílý kratom je nejméně zpracovaný oproti ostatním typům. Ještě narazíte na kratom zelený a červený. Přirozený obsah alkaloidů v listech bílého kratomu se zachovává sušením ihned po nasbírání. Bílý vs. zelený kratom je odlišný tedy i v tom, jak se zpracovává. Ostatní druhy se oproti bílému nechávají několik hodin, respektive dnů oxidovat, čímž se změní chemické složení.

Čím je bílý kratom specifický?

Kratom s bílými žilkami má nejvyšší koncentraci mitragyninu, jednoho z hlavních rostlinných alkaloidů a opioidních receptorů, který je zodpovědný za dodávání energie a zvýšení produktivity.

Další druhy kratomů jsou ze stejné rostliny, ale své jedinečné vlastnosti získávají při procesu sušení a někdy i fermentaci.

Listy rostliny mitragyna speciosa se sbírají před dosažením rané zralosti, a poté se suší uvnitř, třeba v klimatizovaném prostoru. Po celou dobu sušení nejsou vystaveny žádnému osvětlení, včetně umělého světla z lamp nebo slunečních paprsků, což zabraňuje ztmavnutí či prohloubení barvy. Výsledkem tohoto procesu je bílý kratom.

Původ bílého kratomu

Bílý kratom se vyrábí z listů stromu mitragyna speciosa, což je perspektivní rostlina, jež se vyskytuje v několika zemích jihovýchodní Asie. Tento strom je zdrojem všech kmenů kratomu a roste v Thajsku, Malajsii, Indonésii a na Borneu.

Pro získání bílého kratomu se listy sbírají ještě mladé a nedospělé, které rozhodně neztrácí na své účinnosti.

Podívejte se do internetového obchodu KratomWorld.cz, za který mluví čísla. Existuje více než rok a má tisíce spokojených zákazníků. Dostane se k vám kvalitní produkt ze srdce Indonésie. Doručení je do jednoho až dvou pracovních dnů.