Ukrajinci se navzdory nedostatku snaží odrážet ruský postup. Video ukazuje, jak úspěšně zničili 42 ruských vozidel

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinské vojenské síly úspěšně odrazily ruský postup a zničily 42 ruských tanků a obrněných vozidel u vesnice v Doněcké oblasti, informoval server Defence Blog. Potvrzují to i videozáběry, které jasně ukazují na ukrajinskou snahu se bránit invazivním ruským vojenským silám, jež narušují jednotu a suverenitu této země.

Vojenská akce Ukrajiny, podtrhuje tvrdý odpor, který ukrajinské jednotky kladou ruské agresi.

Obranná akce byla výsledkem spolupráce, kdy bojovníci 58. brigády spolu s jednotkami Samostatné prezidentské brigády pojmenované po hejtmanu Bohdanu Chmelnickém, 762. strážní brigádou státní speciální dopravní služby a dalšími vojenskými formacemi společně zasáhli proti postupujícím ruským silám.

V současné době ruské jednotky vedou agresivní útočnou kampaň a postupují směrem k oblastem u Časiv Jaru a Avdijivky, přičemž Robitne se nachází v nejisté situaci v rámci „šedé zóny“ války. I tam však narážejí na rozhodný odpor ukrajinských sil, které navzdory značnému nedostatku munice způsobují Rusům značné ztráty.

Tento nedávný vývoj slouží jako názorné potvrzení toho, že od 24. února 2022 utrpělo Rusko na bojišti značné ztráty, přičemž bylo vizuálně potvrzeno zničení téměř 3 000 tanků a 5 200 obrněných vozidel.

Zdroj: Defence Blog