Zoologické zahrady v Číně čelí obvinění, že místo zvířat vystavují lidi v převlecích

Přidat na Seznam.cz

Čína – Zoologická zahrada ve východní Číně popírá domněnky, že by někteří z jejích medvědů mohli být lidé v kostýmech poté, co se na internetu objevily fotografie zvířat, která stojí jako lidé.

Medvědi z Malajsie jsou menší než ostatní medvědi a vypadají jinak, ale jsou skuteční, uvedla v pondělí zoologická zahrada v Chang-čou na svém účtu na sociálních sítích. „Někteří lidé si myslí, že stojím jako člověk,“ stálo v příspěvku psaném z pohledu medvěda. „Zdá se, že mi moc nerozumíte.“

Zaměstnanec, který v zoo zvedl telefon, odmítl o medvědech hovořit, ale uvedl, že v pondělí byly pro novináře domluveny návštěvy, aby se na medvědy mohli podívat, uvádí deník News Day.

Uživatelé internetu se ptali, zda jsou medvědi v zoo skuteční, poté co se rozšířily fotografie, na nichž jeden z nich stojí vzpřímeně na štíhlých zadních nohách.

Kvůli způsobu, jakým stojí, se někteří lidé na internetu ptají, zda se nejedná o převlečené lidi. Medvědi malajští jsou velcí jako větší psi, na zadních nohách mají maximálně 1,3 metru, zatímco medvědi grizzly a další druhy mají podle zoo výšku až 2,8 metru.

Jiné čínské zoologické zahrady byly obviněny, že se snaží vystavovat psy obarvené tak, aby vypadali jako vlci nebo africké kočky nebo osly pomalované tak, aby vypadali jako zebry, uvádí deník ABC News.

Před lety, v roce 2013, další čínská zoo řešila kauzu, kdy návštěvníkům představovala psa, konkrétně tibetskou dogu, jako lva.

zdroj: ABC News, News Day