Žloutenkou nakažená žena plivala na policistu. Měla Hepatitidu typu C

Přidat na Seznam.cz

Praha – V Praze se odehrála situace, kdy policisté z Oddělení hlídkové služby Prahy I. zasáhli proti ženě, která se dopustila úmyslného plivnutí na jednoho z policistů. Plivnutí zasáhlo policistu přímo do obličeje, očí a úst, což ohrozilo jeho zdraví. Kvůli této události musel policista podstoupit opakovaná vyšetření. K celé situaci poskytla informace Policie České republiky.

Dne 7. srpna prováděli policisté kontrolu ve Vrchlického sadech, kde si všimli ženy, kterou z předešlých zkušeností znali a věděli, že je hledaná v celostátním pátrání. Šestatřicetiletá žena nejprve tvrdila, že jde o omyl a že byla na policejní stanici již den před tím.

Při ověřování se však ukázalo, že žena je skutečně hledaná v rámci nového pátrání. Policista ji proto vyzval, aby následovala hlídku na místní policejní stanici. Žena s tím souhlasila, avšak během průchodu Vrchlického sady začala vulgárně urážet nejen policisty, ale i kolemjdoucí. Při příchodu k vozidlu, kvůli neustálým agresivním slovním výpadům, požádali policisté ženu, aby z kapsy a rukou vyndala potenciálně nebezpečné předměty, jako například injekční stříkačku a zapalovač, které mohly představovat riziko.

Situace se dále zhoršovala a žena začala útočit na policisty, snažila se je udeřit a dokonce jednomu policistovi opakovaně plivala do obličeje. Její sliny zasáhly policistu do očí a úst. Během eskorty k vozidlu žena sdělila, že je nakažená Hepatitidem typu C.

Je důležité zdůraznit, že žena vědomě a z blízké vzdálenosti plivla na policistu do obličeje, ačkoliv měla diagnostikovanou virovou infekci jater, která se přenáší hlavně krví, ale i slinami. Z toho důvodu bylo zahájeno trestní řízení kvůli podezření z trestného činu šíření nakažlivé lidské nemoci a výtržnictví. V případě prokázání viny hrozí ženě trest odnětí svobody až na tři roky.

Žena byla také podrobená dechové zkoušce, která odhalila téměř dvě promile alkoholu v dechu. Navíc se zjistilo, že byla v minulosti více než desetkrát soudně trestána a už v březnu tohoto roku se podobně chovala, když plivala na kriminalistu z Prahy I.

Policista, na kterého plivla, ihned po incidentu kontaktoval lékaře. Lékař mu doporučil okamžité lékařské vyšetření. Vzhledem k možné nákaze nyní bude policista pravidelně podstupovat odběry krve a v případě potvrzení infekce bude zahájena nutná léčba.

zdroj: Policie České republiky