Zloděj kradl při každé příležitosti. A když příležitost nebyla, tak vyloupil sázkovou kancelář

Přidat na Seznam.cz

Havířov – Kriminalisté chytili nebezpečného recidivistu, který měl na svědomí několik krádeží a loupeží. Osudnou se mu stala loupež sázkové kanceláře, uvádí Policie ČR.

Na obsluhu sázkové kanceláře vytáhl nůž. Žena ho poslechla a vydala mu téměř 40 tisíc korun. Pak se po něm slehla zem. Kriminalisté však nezaháleli.

Po třech týdnech sbírání důkazů a indicií zjistili totožnost možného pachatele. Vrazili mu do bytu, zloděj je však překvapil. Bral si, co chtěl, k odpovědnosti se ale hlásit nechtěl a tak se schovával na toaletě. Jako skrýš využil servisní otvor za toaletou.

Sériový zloděj

Byl zadržen a policisté mu na hlavu hodili kromě obvinění z loupeže i pár bonusových skutků. Na konci října vykradl byt v Havířově, odešel s jízdním kolem, mobilním telefonem, kovovým řetízkem a peněženkou s doklady a finanční hotovostí. Způsobil škodu za 21 tisíc korun.

Pak se rozhodl, že zkusí štěstí. Z prodejny ukradl stírací losy v hodnotě 30 tisíc. Zloděj oportunista kradl hned další den, využil nepozornosti řidiče, který zaparkoval auto, aniž by vůz zamkl. Majitel jen bezmocně sledoval, jak jeho auto odjíždí pryč.

Za svou nepozornost zaplatil i spící muž. Čtyři dny po krádeži auta mu zloděj ukradl batoh a příruční tašku s oblečením a peněženkou. Způsobená škoda byla odhadnuta na 6 500 korun. A to není vše, vyšetřování stále pokračuje a byly mu zjištěny další podobné kousky. Hrozí mu až deset let vězení.

Zdroj: Policie ČR