Žena zabila své děti, pak si jejich těla nechala několik let v mrazáku

Přidat na Seznam.cz

Jižní Korea – Dvě neregistrované děti byly zavražděny svou matkou a několik let drženy v mrazáku, uvedl ve čtvrtek Korejský úřad pro audit a inspekci (BAI). Policie v Jižní Koreji oznámila, že požádala o zatykač na ženu obviněnou ze zabití dvou svých novorozenců a držení jejich těl v mrazáku.

Úředník z provinční policie Gyeonggi Nambu televizi CNN řekl, že žena ve věku 30 let se přiznala k zabití dětí a uvedla, že tak učinila, protože čelila ekonomickým potížím při péči o své tři další děti ve věku 12, 10 a 8 let.

Novorozenci měli jen jeden den, když zemřeli, dodal úředník.

Její první údajnou obětí bylo její čtvrté dítě, které se narodilo v nemocnici v listopadu 2018. Policie tvrdí, že dívku den po porodu uškrtila a tělo dala do mrazáku u sebe doma. Je obviněna, že totéž udělala svému pátému dítěti, chlapci narozenému v listopadu 2019.

Její manžel řekl, že mu bylo řečeno, že obě děti potratila, a proto podle policie o údajných vraždách nevěděl.

Případ vyšel najevo v květnu, když vládní rada pro audit a inspekci zjistila, že narození dětí nebylo nikdy oficiálně registrováno, ačkoli v nemocnici existoval záznam o jejich narození.

Představenstvo poté informovalo městskou vládu Suwon City Hal, která požádala o policejní vyšetřování poté, co matka odmítla kontrolu na místě. Dne 21. června policie provedla v domě ženy domovní prohlídku, během níž se žena přiznala k vraždám, uvedla policie.

Žena by se měla v pátek zúčastnit jednání o zatykači, uvádí deník Korea JoongAng Daily.

zdroj: Korea JoongAng Daily, CNN