Žena z lidí vylákala miliony korun, které obratem utratila. Lidem slibovala, že jim pomůže zhodnotit peníze

Přidat na Seznam.cz

Olomoucko – Kriminalisté odboru hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání šestačtyřicetileté ženy z Olomouce pro spáchání zločinu podvod, uvedla Policie České republiky.

Od prosince 2021 do března 2024 žena vylákala od sedmnácti fyzických a šesti právnických osob přes šest a půl milionu korun. Lidem slibovala, že jim pomůže rychle a vysoce zhodnotit peníze v rámci různých developerských projektů. Klienty získávala nejprve z řad spolupracovníků, známých a dále pak na doporučení těchto známých. Záminkou byla investice do výstavby různých nemovitostí napříč Českou republikou. Žena ale nikdy neměla nic společného s existujícími projekty. Slibovala sice úrok ve výši až 40%, ale zůstalo jen u slibu. Jak uvedli poškození, žena působila solventním dojmem, jezdila na drahé dovolené, nosila drahé oblečení a doplňky, třeba kabelku za sto tisíc korun. Vylákané peníze od sedmnácti osob ve výši přes šest milionů korun stačila utratit.

Od listopadu 2023 do března 2024 pokračovala v trestné činnosti, když se vydávala za zástupkyni izraelské společnosti a šesti právnickým osobám způsobila škodu přes 230 tisíc korun. Nechávala si vystavovat faktury, na sice existující izraelskou korporaci, ale se kterou nikdy neměla nic společného. Půjčovala si vozidla z půjčoven, ubytovávala se na krátkodobé pobyty v luxusních hotelech, kde plně využívala nabízených služeb. Za pobyt na dvě noci utratila i přes 60 tisíc korun. Vždy si dopředu elektronicky rezervovala pokoj pro dvě osoby. Zpravidla v rezervaci uváděla, že druhou osobou je VIP host v podobě zahraničního herce a někdy požadovala na pokoj zajištění květin, parfémů a alkoholu. Jindy uvedla, že zastupuje společnost z Izraele a má zjistit kvalitu hotelu pro herce a produkci na natáčení filmu pro Netflix.

Její luxusní styl života ukončili olomoučtí krajští kriminalisté, kteří ji ve středu 26. června 2024 zadrželi v Olomouci. Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí ženy do vazby, kterému soud vyhověl. Trestní stíhání je tedy vedeno vazebně. Obviněné ženě hrozí za zločin podvod trest odnětí svobody na dvě léta až osm let.

Právní kvalifikace se může změnit. Krajští kriminalisté podezírají ženu ze spáchání celé řady dalších trestných činů podvodu a úvěrových podvodů v odhadované výši nejméně 30 milionů korun z let 2018 až 2023.

zdroj: Policie České republiky