Žena si chtěla koupit psa z Itálie. Naletěla podvodníkovi a přišla o desítky tisíc korun

Přidat na Seznam.cz

České Budějovice – Dosud nezjištěnému podvodníkovi naletěla jedna žena z Českobudějovicka, která se rozhodla, že si koupí psa plemene Pomeranian. Podívala se na internet a před několika dny odpověděla na inzerát na internetových stránkách bazos.cz, uvedla Policie České republiky.

Zde prodejce nabízel psa tohoto plemene, součástí inzerátu byl kontaktní formulář, který žena vyplnila. Následně jí na její email přišla nabídka psů, kteří jsou k dispozici. S prodejcem tak začala komunikovat emailem, řešili především přepravu psa, protože jí měl být zaslán z Itálie leteckou společností. Dále pak začali komunikovat přes WhatsApp.

Platbu za zvíře domluvili tak, že jí na email přišly údaje k platbě a byla přesměrována na stránky Western Union, kde zadala veškeré údaje ke své platební kartě a bylo jí strženo přes 6 000 korun.

Následě žena obdržela potvrzení o zásilce, které obsahovalo informace o tom, že je již zásilka na cestě a blíží se odlet. Žena však v zápětí obdržela další email s informací, že je potřeba zaplatit zálohu na speciální přepravku, která jí měla být v okamžiku doručení psa vrácena zpět.

Jednalo se o částku 35 000 korun, kterou prodejci spolu se svým známým zaslala. Přišly však další emaily, kde jí bylo doporučováno zaplatit dalších 45 000 korun za lepší přepravku, kde nehrozí zvířeti žádná újma. Tyto peníze již nezaplatila a rozhodla se případ oznámit na policii.

Než jí došlo, že se jedná o podvod, přišla se svým známým o více než 41 000 korun. Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení Čtyři Dvory, kteří po pachateli trestného činu podvodu intenzivně pátrají. 

zdroj: Policie České republiky