Žena sama skočila na lep podvodníkovi na sociální síti. Podvodná legenda byla, že ji těžce nemocná žena odkáže miliony korun

Přidat na Seznam.cz

Plzeň – Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality Městského ředitelství policie Plzeň se zabývají případem podvodu na internetu. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod, uvedla Policie České republiky.

Poškozenou je starší žena z Plzeňska, která koncem března 2023 zareagovala na inzerát na sociálních sítích. Inzerujícím měla být těžce nemocná žena, která sháněla seriózního, duchovně založeného dědice, kterému by odkázala částku ve výši 430 tisíc euro, tedy zhruba 10 miliónů korun.

Ženy si prostřednictvím sociálních sítí napsaly několik zpráv. Falešná žena si tak získala důvěru poškozené. Následně po ní chtěla zaslat na účet finanční částky v různé výši, které měly být použity například na poplatky za vyřízení dědictví, odblokování peněz nebo na zakoupení kolku.

Poškozená žena postupně poslala ze svého účtu téměř půl milionu korun. Po zaplacení všech těchto „poplatků“ se jí ozval právní zástupce inzerující ženy a sdělil jí, že zůstavitelka zemřela a je potřeba poslat peníze na zaplacení pohřbu. Na to již seniorka nereagovala a věc oznámila na policii. Policisté se případem nadále zabývají.

zdroj: Policie České republiky