Žena prodávala neexistující zboží. Obrala o peníze 161 lidí z celého Česka

Přidat na Seznam.cz

Teplice – Rozsáhlé podvodné jednání s přesahem po celé České republice rozpletli kriminalisté z teplické hospodářské kriminálky. Hlavní postavou je 33letá žena trvale bydlící v Krupce na Teplicku. Ta si jako zdroj svých příjmů zvolila podvodné „podnikání“ na internetových bazarových portálech, uvedla Policie České republiky.

Zde nabízela během let 2021 a 2022 různé zboží k prodeji, nejvíce retro křesla Halabala, květinové stěny, dětské zboží, kávovary, vysavače a další věci. Fotografie prodávaného zboží si postahovala různě z internetu.

Fyzicky žádnou věc z inzerátů nevlastnila. Peníze si nechávala zasílat předem na účty svých známých. V inzerátech vystupovala pod různými jmény a přezdívkami, jak mužů, tak i žen. Celkem takto podvedla 161 kupujících a škoda se vyšplhala na téměř 250 tisíc korun.

Jednotliví poškození začali případy hlásit po celé České republice, kdy však škoda v jednotlivých případech odpovídala přestupkovému jednání. Po zjištění společných atributů u vícero skutků, jako například stejné číslo účtu, či přezdívka prodávající se jednotlivé skutky spojily a začalo rozsáhlé a mravenčí shromažďování důkazů a výpovědí.  

Po zadokumentování celého případu sdělil v uplynulých dnech policejní komisař ženě obvinění z podvodu, kdy vzhledem k výši škody, hrozí podvodnici pobyt za zdmi věznice až na 5 let.

Policisté nabádají k ostražitosti při nákupu zboží na internetových portálech. Kromě poctivých prodávajících se v tomto anonymním prostředí vyskytují i podvodníci. V dobré víře výhodného nákupu, tak můžete přijít během krátké chvíle o své finance. 

zdroj: Policie České republiky