Žena chtěla investovat do akcií, podvodník ji připravil o 1 600 000 Kč

Přidat na Seznam.cz

Přerov – Další obětí podvodníka se stala starší žena z Přerovska, kterou kontaktoval neznámý pachatel prostřednictvím sociální sítě a svým obratným umem ji přiměl, aby investovala do nákupů akcií společnosti ČEZ, uvedla Policie České republiky.

Poškozená proto v polovině ledna uhradila částku 6 500 Kč, která byla určena na nákup akcií. O několik dní později si to ale rozmyslela, kontaktovala makléře, se kterým byla předtím ve spojení a informovala ho o svém rozhodnutí odstoupit od investiční smlouvy a žádala vrácení peněz.

Obchodník nebyl proti, ale poškozené sdělil, že v tom případě si musí do svého zařízení nainstalovat aplikaci Anydesk a přihlásit se do svého internetového bankovnictví, aby jí mohly být vráceny vložené finance.

Žena postupovala podle jeho pokynů a podvodník tak získal přístup k jejímu účtu. Z konta jí odčerpal veškeré úspory a navíc ještě jejím jménem uzavřel spotřebitelský úvěr na částku 600 000 Kč a půjčku 800 000 Kč.

Takto získané finance postupně v několika transakcích převedl na další účty. Veškeré tyto úkony poškozená potvrdila pomocí bankovního klíče a vznikla jí škoda přes 1 600 000 Kč. Případ policie šetří pro trestné činy podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací.

zdroj: Policie České republiky