Zběsile ujížděl hlídce, skončilo to nehodou. U sebe měl boxer, střelnou zbraň i sáček s krystalickou látkou

Přidat na Seznam.cz

Rychnovsko – Uplynulou neděli krátce před půlnocí se rozhodla hlídka obvodního oddělení Policie ČR v Dobrušce zastavit a zkontrolovat řidiče vozidla Škoda Octavia. Řidič na výzvu k zastavení reagoval naopak, začal zvyšovat svou rychlost a chtěl policejní hlídce ujet. Přibližně po 5 km nebezpečné jízdy s vozidlem ale havaroval do příkopu, uvedla Policie České republiky.

Ve vozidle se nacházely tři osoby, které policisté za použití donucovacího prostředku hrozba namířenou střelnou zbraní zajistili. Při prohlídce se u obou spolujezdců našly sáčky s bílou krystalickou látkou. První spolujezdec uvedl, že v jeho dvou sáčcích je pervitin. Za toto jednání byl vyřešen v příkazním řízení. Druhý spolujezdec měl u sebe tři sáčky, jejichž obsah bude podroben odbornému zkoumání. Řidič vozidla se odmítl podrobit testu na návykové látky. Za toto mu byl na místě zadržen řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána. Ve správním řízení muži hrozí pokuta až 75 tisíc korun a až tříletý trest zákazu řízení.

Jeden z mužů měl dále u sebe boxer, který mu byl policisty odňat. Dále si jeden ze zasahujících policistů všiml, že ve vozidle na sedadle leží dlouhá střelná zbraň, při bližším zkoumání bylo však zjištěno, že se jedná o airsoftovou repliku zbraně AR-15. Řidič vozidla Škoda Octavia mimo jiné uvedl, že vozidlo vlastní teprve první den.

zdroj: Policie České republiky