Zásah na dálnici D3. Dálniční policisté zastavili řidiče osobního vozidla, který byl v databázi mezinárodně hledaných osob

Přidat na Seznam.cz

České Budějovice – Nejen řešení dopravních nehod, měření rychlosti a kontroly uhrazení dálničních poplatků, ale také okamžité reakce na spolupráci s ostatními složkami policie jsou v gesci policistů na dálničním oddělení Borek. Tak tomu bylo i v pondělí 6. května 2024 po 10. hodině na sjezdu z dálnice D3 a silnice I/34 v Českých Budějovicích, když hlídky dostaly informaci o rychle jedoucím osobním vozidle tovární značky Citroën DS5 od Prahy na jihočeskou metropoli, uvedla Policie České republiky.

Jakmile popsané vozidlo přijelo k hlídkám, jeho řidič několikrát projel sjezdem z dálnice na silnici I. třídy a  opět se vracel na dálniční směr, až mu zde policisté zatarasili oba jízdní pruhy a zabránili mu k dalšímu odjezdu. Poté ho za pomocí donucovacích prostředků zpacifikovali, přiložili služební pouta a na potřebnou dobu zajistili k ztotožnění.

Provedenou lustrací strážci zákona zjistili, že se jedná o mezinárodně hledanou osobu (cizince z jednoho balkánské země, roč. 1971), na kterého vydal vyžadující orgán mezinárodní zatýkací rozkaz. Muž byl zadržen dle trestního řádu a převezen na služebnu v Ševětíně, kde si ho poté převzali kriminalisté z Policejního prezidia České republiky, Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Praha k provedení dalších úkonů.

zdroj: Policie České republiky