Za volantem nadýchal čtyři promile. V době, kdy měl přijít na výslech, se muž „posilnil“ na dalších šest promile

Přidat na Seznam.cz

Novojičínsko – První jarní den ve večerních hodinách neuniklo pozornosti policistů obvodního oddělení Kopřivnice chování řidiče vozidla, který přijel na benzínovou čerpací stanici. Zde si koupil několik piv, usednul za volant a odjel směr místní část Lubina. Policisté se rozhodli řidiče zkontrolovat, proto jej pomocí výstražného světelného zařízení vyzvali k zastavení vozidla, uvedla Policie České republiky.

Řidič na toto však nereagoval a pokračoval plynulou jízdou ještě asi jeden kilometr, kde zastavil u jednoho z domů. Při kontrole hlídce předložil potřebné doklady a poté byl vyzván k podrobení se odbornému měření na přítomnost alkoholu. První dechová zkouška vykázala hodnotu přes 2,70 promile, následující dvě zkoušky už bezmála 3,80 promile alkoholu v dechu. Policisté 43letému muži zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičský průkaz. Hlídce uvedl, že v odpoledních hodinách vypil asi 4 piva a večer, kdy si myslel, že už není pod vlivem alkoholu, si zajel na benzínku koupit další láhve.

Vzhledem k jeho podnapilosti si jej policisté předvolali na další den k podání vysvětlení. Muž se však na služebnu nedostavil a nezvedal ani telefon. Hlídka proto vyrazila do místa jeho bydliště, kde jej nalezla opět v opojeném stavu. Tentokrát muž „nadýchal“ přes 6 promile alkoholu v dechu. Policisté následně jeho stav konzultovali se zdravotnickou záchrannou službou. Dotyčný nejevil známky zdravotních potíží, byl proto ponechán doma v péči své matky.

Muž se ve střízlivém stavu na obvodní oddělení Kopřivnice dostavil o pár dní později. Strážci zákona mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí nejen peněžitý trest nebo zákaz řízení, ale také až jeden rok za mřížemi.

zdroj: Policie České republiky