„Vynechala hodiny biologie a to chce být prezidentkou ČR,“ zaútočil Okamura na Nerudovou. S kandidátkou se neshodne na počtu pohlaví

Přidat na Seznam.cz

Ostrou reakci šéfa SPD vyvolalo video, ve kterém Danuše Nerudová hovoří o tom, že bychom měli respektovat minority, které mají jiné pohlaví, než ty dvě tradiční. Prezidentskou kandidátku obvinil z hlouposti, neznalosti a také z toho, že prodává vysokoškolské tituly.

Muž se v rozhovoru zeptal prezidentské kandidátky na to, kolik existuje pohlaví. Danuše Nerudová řekla, že většinová společnost se shodne na tom, že pohlaví existují dvě. Je však toho názoru, že by společnost měla respektovat a akceptovat osoby, které mají i jiné pohlaví, než ta dvě tradiční, tedy mužské a ženské.

Nejhorší zločin

Pro prezidentskou kandidátku není důležité, kolik těchto pohlaví je. Hlavní prý je, aby jim společnost vyšla vstříc a nenálepkovala je. „Nálepkování je to nejhorší, co v tuto chvíli ve společnosti můžeme dělat,“ řekla v rozhovoru.

Tomio Okamura okamžitě zareagoval. Schválně si vybral cestu ignorance a ironicky poznamenal, že Nerudová zřejmě vynechala hodiny biologie. Sám přitom postrádá základní znalosti genderové teorie, která hlásá, že je rozdíl mezi biologickým pohlavím a genderem.

Kromě toho obvinil prezidentskou kandidátku z toho, že nabyla svého vysokoškolského titulu neprávem, že si za diplom zaplatila. Odkazuje tak na kauzu fakulty Mendelovy univerzity v Brně, kde se údajně prodávaly doktorské tituly do Rakouska a Německa. Danuše Nerudová byla údajně v této kauze spoluviníkem, řekl expert v oblasti akademické etiky Tomáš Foltýnek pro SeznamZprávy.

Nálepková strategie Tomia Okamury

Šéf SPD se opakovaně označuje za tradicionalistu a ostře kritizuje všechno, co podle něj a jeho hnutí ohrožuje tradiční české hodnoty. Vadí mu Green Deal, Evropská unie, pomoc Ukrajině, ale také genderová teorie, o jejichž zastáncích prohlašuje, že věří v 70 pohlaví. Při prosazování svých myšlenek se často uchyluje k používání různých nálepek. Jeho cílem je vykreslit opozici jako Česko nenávidějící a přehnaně progresivní strašáky a stejnou strategii použil právě proti prezidentské kandidátce Danuši Nerudové.

V tomto článku jsme už dříve psali, jak Tomio Okamura uděloval nálepky na všechny strany během svého projevu v Poslanecké sněmovně. Všechny poslance – samozřejmě kromě těch z hnutí SPD – označil za neomarxisty, fašisty a komunisty, kteří věří, že správný lék pro oslabenou českou ekonomiku je příliv negramotných migrantů z rozvojových zemí.

Zdroje: Tomio Okamura, redakce, SeznamZprávy, Pravda24