Okamura zabředl při projevu ve sněmovně. Vládní politiky označil za fašisty a neomarxisty

Přidat na Seznam.cz

Tomio Okamura v Poslanecké sněmovně řekl, že jediné, co spojuje vládní pětikoalici, je absurdita a odhalil, co podle něj ty absurdity jsou. Video zveřejnil na svém YouTube kanálu.

Podle Okamury se český politický prostor nedělí na levici a pravici. Na jedné straně jsou ve sněmovně prý tradicionalisté, kteří se hlásí k původním evropským hodnotám. Specifikoval, že původní evropské hodnoty nejsou to samé, jako hodnoty unijní. Podle něj se tito tradicionalisté hlásí ke zdravému rozumu. Nyní je jasné, kdo tito tradicionalisté jsou. Údajně to je hnutí SPD.

Nedává to smysl, ale je tam hodně cizích slov, takže to je vlastně inteligentní…

„Pak tu máme vládní pelmel od neomarxistů až po fašizující liberály, které spojuje víra ve všemocný bruselský absurdistán,“ prohlásil dále Okamura. Obzvlášť zajímavé je spojení „fašizující liberál.“ Co to znamená a v jakém vesmíru to vlastně může dávat smysl? Nejspíš to je někdo, kdo uznává liberální hodnoty, a zároveň kritizuje a napadá názory takzvaných tradicionalistů, tedy hnutí SPD.

Stejné je to s neomarxismem. Je možné, že jde opravdu o nějaké marxisticky smýšlející politiky. Pravděpodobnější ale je, že jde opět o hanlivou nálepku liberálně smýšlejících lidí. A kdo vlastně smýšlí liberálně, neomarxisticky, nebo fašisticky liberálně? No samozřejmě každý, kdo nesouhlasí s hnutím SPD a hlavně pětikoalice Petra Fialy, jak Tomio Okamura uvedl ve svém projevu.

Jedná se o klasickou strategii hnutí SPD. Vyvolat rozepře a společenský rozkol, vykreslit opozici jako zlé, Bruselu podlézající komunisty, fašisty a kdo ví co a tak získat jejich hlasy tím, že apelují na jejich nejnižší pudy a emoce. Hlavně na strach.

Co spojuje opozici Tomia Okamury?

A všechny je – aspoň podle Okamury – spojuje to, že věří v různé absurdity. Údajně všichni ve sněmovně kromě SPD žijí s vírou, že Brusel poručí doslova větru, dešti i Slunci. „Věří v Green Deal, věří, že lidé mají 70 pohlaví, věří, že správný ekonomický lék je masivní příliv negramotných ekonomických migrantů nejlépe z Afriky a islámských zemí, věří, že vánoční stromek je urážka a nevěří, že rodina je máma a táta,“ napadl Okamura vládní koalici.

Jeho argumenty jsou pouze extrémy – 70 pohlaví, příliv migrantů z rozvojových zemí. Jde až do vod fantazie, ze svých oponentů dělá liberální, přehnaně progresivní démony, kteří nenávidí Vánoce a jdou proti „tradiční rodině.“ Ve svém projevu nebrání své vlastní myšlenky a argumenty, ale své vlastní voliče před Západní liberální agendou.

Nebo si to aspoň myslí. Ve skutečnosti opět zabíhá do extrémů a snaží se vykreslit svou opozici jako odpudivé, pokleslé strašáky, kterým nejenom že nejde o české občany, ale také chtějí aktivně vykořenit české tradice a zotročit české občany pod bičem Bruselu.

Nálepka za nálepku

„Tím jediným pojítkem je absurdita,“ dodal Okamura za svůj sáhodlouhý výčet a ještě doplnil, že jeho političtí oponenti neumí věcně a fakticky diskutovat a oponenty rovnou diskvalifikují jako šváby a jinou havěť hodnou vyhubení.

Zdroj: Tomio Okamura, redakce