Vydával se za herce Colina Firtha. 71letou fanynku připravil o 140 tisíc korun

Přidat na Seznam.cz

Jičínsko – Dalším jen těžko uvěřitelným případem lidské důvěřivosti se zabývají jičínští policisté. O více jak 140 tisíc korun připravil 71letou seniorku neznámý podvodník, který se vydával za známého britského herce Colina Firtha, uvedla Policie České republiky.

„S oscarovým hercem“ se jeho dlouholetá fanynka seznámila prostřednictvím jeho fanouškovských stránek na jedné ze sociálních sítí. Následně si měli přes stejnou síť vyměnit několik zpráv, Colin ji měl dokonce vyznat lásku a slíbit ji, že za ni přicestuje do České republiky.

Herec měl následně seniorce nabídnout fanouškovskou VIP kartu na jeho představení, kterou si důvěřivá žena zakoupila společně s dopravou. Následně také žena v dobré víře zaslala příspěvek na charitu, které se měl Colin věnovat.

Příslib zaslaného kufříku s miliony eur na společný život v České republice seniorku zřejmě natolik utvrdil, že neváhala zaplatit ani údajnému dopravci za očekávaný balík. Jelikož měl Colin zaslat veškeré své úspory ve zmíněném balíku do České republiky, poprosil ženu o zaslání kapesného.

Neboť poškozené doposud žádný balík s celoživotními úsporami Colina Firtha nedorazil, rozhodla se celou věc oznámit policii.

Doposud neznámému pachateli v případě jeho vypátrání a prokázání viny hrozí za přečin podvod až 5letý nepodmíněný trest.

zdroj: Policie České republiky