Vidina snadného zisku opět zlákala dalšího důchodce. Investice za téměř 800 tisíc dopadla fatálně

Přidat na Seznam.cz

Rychnovsko – Na jednom z internetových prohlížečů se v červenci 2023 objevil poutavý inzerát slibující výhodné investování. Zaujal i 71letého důchodce z Rychnovska, který na něj reagoval. Následně ho kontaktovaly osoby, které považoval za odborníky v investování, uvedla Policie České republiky.

Muž byl šťastný, že se s ním chtějí podělit o své zkušenosti. Jejich vystupování bylo natolik přesvědčivé, že se slepě řídil jejich radami. Postupně od září do prosince 2023 proinvestoval přes 799 tisíc korun, které zřejmě už nikdy neuvidí. Dále muži přes jeho účet proteklo dalších 626 tisíc korun, které si tam pravděpodobně nechal neznámý pachatel poslat od dalších podvedených. Peníze odešly obratem na další účty.

V případě dopadení a prokázání viny hrozí dosud neznámému pachateli za trestné činy podvod, neoprávněný přístup k počítačovému systému a neoprávněný zásah do počítačového systému nebo nosiče informací a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku až 8letý trest odnětí svobody. Sám podvedený může být popotahován za legalizování ilegálně nabytých finančních prostředků. Legalizace výnosů z trestné činnosti je trestná, ať už to daná osoba dělá vědomky či nevědomky. Podílení se na podvodném jednání může být potrestáno až 5letým pobytem za mřížemi.

zdroj: Policie České republiky