Více než 300 pákistánských občanů se utopilo u řeckého pobřeží a několik stovek se jich stále pohřešuje

Přidat na Seznam.cz

Řecko – Více než 300 pákistánských občanů zemřelo při potopení přeplněné rybářské lodi u řeckého pobřeží, což je poslední tragédie, která odhalila uprchlickou krizi, jíž čelí Evropská unie, když desítky tisíc lidí hledají útočiště před válkou, pronásledováním a chudobou.

Pákistánci byli nuceni jít do podpalubí na uprchlické lodi při katastrofě v Řecku. Svědci tvrdí, že některé skupiny lidí byly nuceny vstoupit do nejnebezpečnější části plavidla, které se potopilo a zanechalo po sobě stovky mrtvých, uvádí deník The Guardian.

Předseda pákistánského Senátu Muhammad Sadiq Sanjrani zveřejnil čísla v nedělním prohlášení a vyjádřil soustrast truchlícím rodinám mrtvých.

Minulý týden bylo na přeplněném člunu, když se převrhl, asi 750 mužů, žen a dětí, uvedla Agentura OSN pro migraci (IOM), stovky mrtvých a tragédie se stala jednou z nejhorších ve Středozemním moři, uvedl komisař EU pro vnitřní záležitosti Ylva Johansson.

Podle nových svědectví přeživších se stále pohřešuje asi 500 lidí a pákistánské ženy a děti byly nuceny cestovat v podpalubí, zatímco ostatní národnosti směly na horní palubu, kde měly mnohem větší šanci přežít převrácení.

Řecké úřady čelily kritice za to, jak katastrofu zvládly. Mnoho evropských zemí zároveň zpřísnilo své hranice a svůj postoj vůči migrantům, píše CNN.

zdroj: The Guardian, CNN