„Vědma“ z Ostravy prodávala svěcenou vodu jako lék na psychické problémy. Od ženy v problémech si přišla na 90 000 korun a zlatý prsten

Přidat na Seznam.cz

Kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality v Ostravě nedávno zahájili trestní stíhání 47leté ženy, která je podezřelá z podvodu. V březnu letošního roku oslovila neznámou ženu v centru Ostravy a nabídla jí věštecké služby, poté co zjistila, že je poškozená v těžké psychické situaci, informuje Policie České republiky.

Pod záminkou pomoci s problémy, za kterou si účtovala peníze, žádala po poškozené pár vlasů. Následně ji vyzvala, aby tyto vlasy spálila s kapesníkem a při této rituální akci si něco přála. Pro „cennou radu“ si údajně řekla o 10 000 korun a domluvily si další schůzku.

O tři dny později se setkaly znovu, a tentokrát žena obviněného měla předat poškozené svěcenou vodu a poradit jí, aby se touto vodou potřela o půlnoci, což údajně mělo vyřešit její psychické problémy. Za tuto „službu“ požadovala 100 000 korun. Poškozená částečně zaplatila hotově a část peněz si žena šla vybrat z bankomatu. Celkem jí předala 90 000 korun a darovala jí zlatý prsten.

Žena, která byla dosud nepotrestaná, se nakonec dobrovolně přihlásila na policii poté, co po ní policie pátrala. Přiznala, že věští lidem budoucnost z ruky jako rodinnou tradici a občas za to dostává peníze. Přiznala také, že finanční částka, kterou požadovala od poškozené, byla neúměrně vysoká. Vrátila prsten, který obdržela jako „odměnu“ a je ochotná peníze splácet. Pokud bude shledána vinnou, hrozí jí až pětiletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Policie České republiky