Ve francouzské Marseille o sobě drogové gangy dávají opět vědět. Tři muži byli zastřeleni útočnými puškami

Přidat na Seznam.cz

Francie – Tři muži byli zastřeleni v autě v jihofrancouzském městě Marseille, které nedávno zaznamenalo prudký nárůst drogového násilí. Podle policie bylo ve vozidle pět lidí, kteří právě opustili noční klub, když na ně stříleli z Kalašnikovů.

Dva z napadených z místa utekli, stejně jako neznámí útočníci. Policie incident spojovala s obchodem s drogami. Podle BBC se počet zabití souvisejících s drogami v Marseille v letošním roce zvýšil na 21. K poslední střelbě došlo v rezidenční čtvrti druhého největšího francouzského města.

Vyšetřovatelé řekli francouzským médiím, že těchto pět bylo policii známo a žili na sídlišti, kde je drogová kriminalita hojná. Řekli, že auto nalezené v plamenech poblíž místa také poukazuje na drogové násilí, protože zločinci často pálí svá vozidla, aby zničili důkazy.

Trojice byla součástí skupiny pěti mužů ve věku kolem 20 let, kteří krátce po páté hodině ranní opustili noční klub a odjížděli, když na jejich vůz zaútočili neznámí útočníci s puškami Kalašnikov. Policie našla poblíž hořící únikové auto, což je způsob, který odpovídá předchozím vraždám souvisejícím s drogami v Marseille.

Novinářům policie na místě také řekla, že „všechny policejní síly byly mobilizovány, aby našly pachatele těchto odporných zločinů a rozbily sítě překupníků, kteří stojí za tímto násilím“. Během víkendu policie zatkla pět osob za držení střelných zbraní spojených s obchodem s drogami a zabavila tři útočné pušky Kalašnikov, samopal a pistoli, uvádí France 24.

Oběťmi jsou obvykle mladí muži, kteří stojí v hierarchii drogových gangů nízko a jsou terčem vrahů pracujících pro konkurenční gangy.

Po této vražedné vlně byly na klíčová ohniska drogové kriminality ve městě nasazeny speciální policejní jednotky.

Starosta Marseille Benoit Payan tento měsíc prohlásil, že tato válka trvá již příliš dlouho, a vyzval francouzskou vládu, aby jednala rozhodným a rázným způsobem a násilí zastavila. „Vrazi se už ani neobtěžují skrývat,“ řekl Payan.

zdroj: France 24, BBC