V Pardubicích celníci likvidovali tuny falešného pracího prášku Ariel

Přidat na Seznam.cz

Pardubice V minulém týdnu byly z celního skladu v Pardubicích odvezeny tři plné kamiony padělaných pracích prášků, které byly následně předány k ekologické likvidaci. Okresní soud v Liberci na žádost celní správy nařídil zničení více než 57 tun sypkého pracího prášku, 10 281 litrů tekutého pracího prášku a zhruba 3000 kusů obalů označených ochrannou známkou ARIEL. Tento krok byl učiněn na základě podezření z neoprávněné výroby, přechovávání a uvádění na trh produktů s padělanými ochrannými známkami společnosti Procter & Gamble.

Zboží bylo původně zajištěno při prohlídce jiných prostorů a pozemků v roce 2014. Od té doby bylo v centrálním skladu Celního úřadu pro Pardubický kraj uskladněny tuny pracího prášku, které tam měly zůstat až do ukončení trestního řízení. Nicméně kauza dosud neskončila pravomocným rozhodnutím a padělky začaly degradovat. Obaly byly nekvalitně zpracovány, což vedlo k praskání a nedostatečnému utěsnění, což způsobilo únik obsahu na podlahu skladu.

Prací gely musely být opakovaně přepravovány do jiných těsnících obalů. Celní správa neměla informace o konkrétním složení a obsahu všech látek ve falšovaných produktech, což znamenalo možné nebezpečí pro život a zdraví nebo pro životní prostředí. Z tohoto důvodu byla celní správa nucena přistoupit k okamžitému zničení zboží pod přímým dohledem, aby minimalizovala potenciální rizika.

zdroj: Celní správa České republiky