V olomouckém parku napadl muž bez domova nožem druhého a způsobil mu vážné zranění. Kriminalisté ho obvinili z pokusu o vraždu

Přidat na Seznam.cz

Olomouc – Na objasnění okolností incidentu, který se odehrál v úterý 9. července večer v Bezručových sadech v Olomouci, krajští kriminalisté nadále intenzivně pracují. Na základě dosud zjištěných skutečností změnili právní kvalifikaci a zadrženého 53letého muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda ve stadiu pokusu a přečinu výtržnictví, za které lze dle trestního zákoníku uložit trest odnětí svobody na 10 až 18 let, uvedla Policie České republiky.

Kriminalisté zjistili, že agresor pod vlivem alkoholu v úterý večer krátce po 21. hodině v parku nedaleko lávky vedoucí přes Mlýnský potok nejprve bezdůvodně verbálně napadl o pět let mladšího muže a poté jej bez jakéhokoli varování bodl zavíracím nožem do hrudníku. Z místa pak odešel pryč. Zraněného si všimli náhodní kolemjdoucí, kteří mu poskytli první pomoc a přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Operátor ZZS o incidentu vyrozuměl také policejní operační středisko, které na místo okamžitě vyslalo všechny dostupné hlídky. Útočníka policisté záhy vypátrali ve zmiňovaném parku u mauzolea a zadrželi.

Poškozený utrpěl vážné, život ohrožující zranění, se kterým byl hospitalizován v olomoucké fakultní nemocnici.

Agresor se k činu doznal. V minulosti byl již několikrát souzen, a to zejména pro násilnou trestnou činnost, např. loupež, ublížení na zdraví i těžké ublížení na zdraví.

Po výslechu obviněného podali kriminalisté krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí do vazby. O návrhu zatím nebylo rozhodnuto.

zdroj: Policie České republiky