V lodi, která mířila do Evropy se našlo téměř 60 kilo kokainu. Balíčky na sobě měly nacistické vlajky i nápis Hitler

Přidat na Seznam.cz

Peru – Protidrogová policie v Peru zadržela 58 kilových balíčků kokainu s vyobrazením nacistické vlajky na vnější straně a jménem Hitler vytištěným nízkým reliéfem. K objevu došlo v přístavu Paita na severním pobřeží Tichého oceánu v Peru poblíž jeho hranic s Ekvádorem.

Podle policejní zprávy byly drogy ukryty uvnitř přepravního kontejneru přepravujícího chřest na lodiplující pod liberijskou vlajkou, která dříve kotvila v Ekvádoru. Zásilka byla určena do přístavu v Belgii, píše deník ABC News.

Protidrogové ředitelství peruánské policie ukázalo videa a fotografie odhalující, že drogy byly uvnitř ventilačního systému kontejneru. Policie pokračovala v prohledávání více než 80 kontejnerů na plavidle.

Peruánské úřady již dříve informovaly o nálezu kokainu v balíčcích ve tvaru cihel s různými a podivnými symboly, ale nikdy s vlajkou nacistického Německa.

Peruánské úřady odhadují, že se v zemi ročně vyprodukuje asi 100 tun drog a většina z nich odchází do Evropy po moři, ale také prostřednictvím malých letadel, která kokain převážejí do Bolívie na cestě do atlantických přístavů.

Podle OSN je Peru druhým největším pěstitelem listů koky na světě a podle amerického úřadu pro potírání drog druhým největším producentem kokainu na světě, uvádí deník Breaking News.

zdroj: Breaking News, ABC News