V kontejneru v Českém Krumlově nalezl muž tělo novorozence, policisté pátrají po matce dítěte

Přidat na Seznam.cz

Tragický incident v Českém Krumlově vyvolal rozsáhlé vyšetřování ze strany kriminalistů. V pondělí odpoledne, kolem páté hodiny, byla na linku 158 nahlášena hrůzná událost. Muž z Lipna nad Vltavou oznámil, že objevil tělo novorozence v kontejneru na posyp u jednoho z místních bytových domů. Policie České republiky ihned zahájila neodkladné opatření a nařídila provedení soudní pitvy. Podezření z podepsání zvláště závažného zločinu vraždy vedlo k okamžitému zahájení trestního řízení, uvedla Policie České republiky.

Vyšetřovatelé nyní intenzivně pracují na tomto případu a v současné době se snaží zjistit identitu matky nalezeného novorozence. Pro tento účel žádají veřejnost o pomoc a spolupráci. Vyzývají každého, kdo má jakékoli informace, které by mohly pomoci s vyšetřováním, aby se obrátil na linku 158.

Policie konkrétně hledá osobu, která se pravděpodobně v období od 10. do 17. července tohoto roku pohybovala u kontejneru na posyp u budovy Základní školy v Lipně nad Vltavou a tam vložila novorozené dítě. Všechny řidiče, kteří mají ve svých vozidlech kamerový systém, žádají, aby si prohlédli záznamy z uvedeného období. Pokud by zaznamenali nějaký podezřelý pohyb u zmíněné lokality nebo u kontejneru, mají se okamžitě obrátit na policii na linku 158.

Tento tragický případ v Českém Krumlově vyvolal silné reakce a vyšetřovatelé budou nadále důkladně pracovat na nalezení pachatele a náležitém potrestání za tento ohavný zločin.

zdroj: Policie České republiky