V Keni se našlo 58 těl v masových hrobech. Šlo o stoupence křesťanského kultu, vyhladověli k smrti

Přidat na Seznam.cz

Keňa Počet obětí se v posledních dvou dnech neustále zvyšuje. Keňský Červený kříž uvedl, že celkem 112 lidí bylo pohřešováno. Vůdce mezinárodního kultu s názvem Good News, Paul Mackenzie Nthenge, byl zatčen poté, co upozornění naznačovalo, že v lese Shakahola jsou mělké hroby obsahující těla nejméně 58 jeho stoupenců.

Pokračuje pátrání po přeživších kultu, uvedla policie. Pro pátrací operaci byla uzavřena plocha lesa o rozloze 325 hektarů. Při vyšetřování keňského kultu bylo exhumováno 21 (z nalezených) těl, píše deník The Guardian. Jeden člen církve nalezený úřady odmítl jíst, přestože byl zjevně ve fyzické tísni, řekl Hussein Khalid, člen Haki Africa, skupiny na ochranu lidských práv, která upozornila policii na činy církve.

Sekta se nazývala Good News International Church a její vůdce Paul Mackenzie byl zatčen na základě tipu, který naznačoval existenci mělkých hrobů s těly nejméně 31 jeho stoupenců, nalezeno jich ale bylo zatím 58.

Začátkem tohoto měsíce policie zachránila 15 členů skupiny, kterým bylo podle jejich slov řečeno, aby se nechali vyhladovět k smrti. Čtyři z nich zemřeli, než se dostali do nemocnice, uvedla policie.

Místní média s odvoláním na policejní zdroje uvedla, že Mackenzie odmítl ve vazbě jíst a pít, píše CNN. Místní politici naléhali na soud, aby ho nepropouštěl a odsuzovali šíření kultů v oblasti Malindi. Média říkají, že policie zatkla dalších šest stoupenců kultu Nthenge.

zdroj: The Guardian, CNN