V autě vezl ženu a dítě, přesto před policií ujížděl. Nakonec se schoval na střeše rodinného domu

Přidat na Seznam.cz

Orlickoústecko – Projíždějící vozidlo značky Škoda Octavia se policisté z oddělení hlídkové služby Ústí nad Orlicí rozhodli zastavit a zkontrolovat. Řidič ale na znamení k zastavení reagoval sešlápnutím plynu a následným ujížděním, uvedla Policie České republiky.

Od obce Písečná až do místa zastavení v Ústí nad Orlicí ujel téměř patnáct kilometrů. Během cesty nerespektoval dovolenou rychlost v obci ani mimo ni, nic mu neříkaly ani dopravní značky a značnou část jízdy jel v protisměru. Když dojel do slepé ulice, nebylo zbytí, vyskočil z auta a dal se na útěk po svých. Ale ani to řidiče „nezachránilo“. O několik desítek metrů dál ho policisté našli na střeše rodinného domu.

Po výzvě muž ze střechy slezl a policisté ho zajistili. Když se pak policisté ptali, proč jim ujížděl, měl na to odpovědět, že nevěděl, co má dělat.

Osmadvacetiletý řidič měl hned několik důvodů, proč nechtěl být kontrolován. Dechová zkouška u něj sice byla negativní, odmítl ale orientační test na drogy i následné lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. Lustrací kolegové zjistili, že má platný zákaz řízení a to až do října 2025. A aby toho nebylo málo, když utíkal z vozidla, řádně ho nezajistil a to nabouralo do zaparkovaného auta. Dále se ještě ukázalo, že ve vozidle, které řídil a za kterým v obci i mimo obec jeli policisté až 140 kilometrovou rychlostí, seděla spolujezdkyně a dítě. Během jízdy se naštěstí nikomu nic nestalo.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Muži hrozí až dva roky ve vězení. 

zdroj: Policie České republiky