Únos skončil smrtí mladého muže

Přidat na Seznam.cz

Pardubický kraj – V pátek 10. února letošního roku svitavští kriminalisté získali závažnou a zajímavou informaci, že v jednom domě v Pohodlí na Svitavsku mělo dojít ke smrti mladého muže, který tam byl údajně násilně držen, uvedla Policie České republiky.

Ještě týž den policie díky dobré spolupráci svitavských, krajských i jihomoravských kriminalistů měla potvrzené, že se jedná o 28letého muže, který měl být unesen v létě roku 2022 z jedné obce na Břeclavsku. Tam ho měli fyzicky napadnout a násilně naložit do auta dva muži.

Údajnými únosci měli být 35letý muž ze Svitavska a 30letý muž původem z Brna. Tito dva muži údajně měli po únosu poškozeného cestou v autě fyzicky napadat, zejména starší z nich, a dovézt ho až do domu v Pohodlí na Svitavsku, jež právě zmiňovaný podezřelý užíval. Uneseného mladého muže měla dvojice držet svázaného ve sklepních prostorách. Tam ho po dobu několika dalších dnů fyzicky napadali a týrali, i za pomocí různých nástrojů, až bohužel došlo k jeho úmrtí. Těla se únosci zbavili takovým způsobem, aby ho nebylo možné nalézt a maximálně byla ztížena i identifikace při jeho případném nálezu. Z taktických důvodů nemůže policie ČR v této fázi vyšetřování sdělit podrobnosti.

V sobotu 11. února 2023, byli oba podezřelí krajskou pořádkovou jednotkou zdrženi a následně obviněni ze zvlášť závažného zločinu zbavení osobní svobody s následkem smrti a jsou ohroženi trestní sazbou 8 až 16 let odnětí svobody. Kriminalisté dali státnímu zástupci podnět na vzetí obviněných do vazby, což následně soud akceptoval a nyní jsou obvinění stíháni vazebně.

Motivem jejich jednání byl údajný majetkový delikt ze strany poškozeného vůči obviněným. Již v počátku prověřování této věci Policie ČR zachytila poznatky, že starší obviněný měl ve výše uvedeném domě v Pohodlí na Svitavsku držet a fyzicky napadat další osoby. V domě měla platit jakási pravidla, kdy při jejich porušení měl přijít trest v podobě omezení pohybu, fyzického napadání a tak dále. Napadáni měli být jak muži, tak ženy. 

zdroj: Policie České republiky