Ukrajinští partyzáni zaznamenávají příjezd velkého počtu zraněných a zabitých Rusů na Krym

Přidat na Seznam.cz

V prozatím obsazeném Džankoji na Krymu je zaznamenán příchod velkého počtu raněných a zlikvidovaných Rusů z Chersonského směru. Informovalo o tom partyzánské hnutí Ateš prostřednictvím Telegramu, píše portál Podrobnosti.

„Na stanici jsme zaznamenali masivní převoz raněných a asi 200 zabitých z levého břehu okupované Chersonské oblasti,“ uvádí se ve zprávě hnutí Ateš. Tvrdili, že ruské vojenské vedení nadále posílá na frontu mobilizované vojáky.

Kromě toho partyzáni informovali o zaznamenaném přesunu vlaku raketových systémů BM-21 Grad s vícenásobným odpalováním (MLRS) směrem na Chersonskou oblast v Džankoji. „Okupační režim pokračuje v obnově sovětských zbraňových systémů pro použití ve válce proti ukrajinskému lidu,“ hlásili partyzáni.

Hnutí Ateš zaznamenalo značné vyčerpání skladů vybavení ve vysokém tempu.

Koncem března agenti partyzánského hnutí Ateš informovali o pečlivém sledování situace na Ruskem okupovaném Krymu a uvedli, že Kreml tam nadále buduje vojska a dokonce se připravuje na odražení ukrajinských diverzně-rozvědných skupin v Sevastopolu, píše deník Kyiv Post.

Zdroje z partyzánského hnut sdělily, že ruské speciální služby provádějí rozsáhlá opatření s cílem zdiskreditovat proukrajinská hnutí, včetně hnutí Ateš. Partyzáni rovněž zveřejnili prohlášení, v němž upozorňují, že Rusko plánuje nové teroristické útoky s cílem potlačit ukrajinský odpor.

Zdroj: Podrobnosti, Kyiv Post