Ukrajinští partyzáni objevili radar ruských okupantů na Krymu

Přidat na Seznam.cz

Ukrajinští partyzáni hnutí ATEŠ na okupovaném Krymu objevili v Razdolnenském okrese ruskou radioreléovou stanici R-419, určenou k rozmístění komunikačních linek, uvádí portál UNN.

Podle partyzánů je stanice P-419 určena pro rozmístění radioreléových nebo kabelových komunikačních linek, větvení kanálů, pro použití jako radiová vložka na poškozených nebo opravených komunikačních kabelových vedeních, píše deník RBC-Ukraine. „Exponát je pro Rusy velmi cenný a je docela moderní. Do provozu byl uveden v roce 2018,“ vysvětlují partyzáni.

Stanice R-419L1 je namontována na podvozku nákladních vozidel 4×4 KAMAZ4350, který umožňuje pohyb po zpevněných komunikacích maximální rychlostí až 100 km/h. Vybavení stanice je umístěno v dodávce se zvýšeným komfortem s pracovními stanicemi a odpočívadly pro posádku, sklady potravin a vody. Stanice je vybavena systémem nepřerušitelného napájení, který obsahuje sadu akumulátorových baterií a dvě vozidlové elektrické jednotky AD4-T400-1VM2. Stanice je schopna nepřetržitého autonomního provozu po dobu minimálně 48 hodin bez doplňování paliva a doplňování vody.

Hnutí ATEŠ poznamenalo, že „odpočítávání životnosti tohoto radaru začalo a proces jeho zničení bude pro okupanty velkým překvapením.“

Zdroj: UNN, RBC-Ukraine