Ukrajinské speciální jednotky zasáhly muniční sklad s ruskými vojáky, ukazují záběry

Přidat na Seznam.cz

Operátoři 73. námořního centra speciálních operací ozbrojených sil Ukrajiny lokalizovali pozice ruských vojsk a muniční sklad na jihu Ukrajiny, uvádí portál Armyinform.

Síly speciálních operací zasáhly cíle pomocí bezpilotních letounů, dronů vybavených systémem pro shoz užitečného zatížení a houfnic D-30 ráže 122 mm. V důsledku poškození požárem byly zničeny sklady s municí a umístění ruského personálu. Tři ruští vojáci byli údajně zabiti a pět zraněno, píše portál Militarnyi.

Na začátku dubna operátoři 73. námořního centra speciálních operací Ozbrojených sil Ukrajiny použili raketomet HIMARS k útoku na Rusy, kteří budovali opevnění. Během průzkumných operací v jižním sektoru objevily ruský personál, který budoval nová opevnění a kontrolní stanoviště. Uvádí se, že v důsledku úderu zemřelo 14 ruských vojáků a 7 jich bylo zraněno.

Síly speciální operací (SSO) mají role včetně různých povinností, jako je přímá akce, speciální průzkum, shromažďování zpravodajských informací, sabotáž a psychologická válka. Ukrajinské speciální síly byly vycvičeny po vzoru reakčních sil NATO.

Zdroj: Armyinform, Militarnyi