Ukrajinská speciální jednotka ukázala video, jak v obrněných vozidlech manévruje pod ruskou dělostřeleckou palbou

Přidat na Seznam.cz

Jednotka speciálních sil KRAKEN obranného zpravodajství Ukrajiny ukázala, jak pracují jejich řidiči při ostřelování Časiv Jaru, při dopravování vojáků do přední liníí.

Záběry zachycují mimořádnou odvahu a profesionalitu řidičů speciální jednotky KRAKEN. „Manévrují v obtížných podmínkách za neustálé nepřátelské dělostřelecké palby, jsou zodpovědní za personální a palebnou podporu jednotek v Časiv Jaru,“ komentovala tisková služba počínání řidičů bojových vozidel.

Bojová vozidla jsou turecké Cobra II navržené a vyrobené tureckou společností Otokar dostala Ukrajina již před rokem. Vyznačují se vysokou úrovní ochrany proti hrozbám improvizovaných výbušných zařízení a nášlapných min. V té době nebylo hlášeno, která jednotka obranných sil, tato vozidla obdržela. Nyní lze tvrdit, že speciální jednotky ukrajinských sil mají určitý počet, píše portál Militarnyi.

Zdroj: Otokar

Tato bojová jednotka speciálních sil se podílí na obraně města, který je již několik měsíců pod útokem ruských útočníků. Území vzdálené od předních linií je pravidelně ostřelováno, takže pohyb je velmi obtížný úkol.

Zástupce velitele Oleksyj Tarasenko 2. útočného praporu 5. samostatné útočné brigády kyjevské brigády poznamenal, že útočné schopnosti ruské armády v posledních týdnech klesají. „Situace kolem Časiv Jaru se nemění. Přední linie se nepohybuje jedním ani druhým směrem. Nepřítel se nesnaží najít žádné nové způsoby útoku nebo nové směry.“

Ve městě zůstává asi 600 civilistů, evakuace probíhá, píše server Bachmut in-ua.

Zdroj: Militarnyi, Bachmut in-ua